نوشته شده در ساعت 15:55:17 , مورخ 21/06/1390
کد خبر : 90061167

ویدئو/
کشتار دلخراش خرس قهوه ای و توله هایش


 بزرگنمایی

سبزپرس – گزارش تصویری: پس از انتشار ویئویی از کشتار خرس قهوه ای و توله اش در لرستان و بریدن زبان آنها، این بار ویدئویی از کشتار خرس قهوه ای بالغ و دو توله اش منتشر شد.

به گزارش سبزپرس، پایگاه خبری – تحلیلی «دیده بان حقوق حیوانات» روز گذشته ویدئویی را منتشر کرد که در آن (ظاهراً) دو نفر شکارچی در حوالی شهرستان سمیرم استان اصفهان، اقدام به کشتار یک خرس بالغ کرده اند. 
آنطور که در این ویدئو مشهود است، خرس بالغ که خون زیادی از بدن آن خارج شده، کشته شده و از دوتوله ای که به همراهش بودند، یکی کشته شده و دیگری زنده است. 
شکارچیان که از این اقدام خود با استفاده از گوشی تلفن همراه فیلمبرداری  کرده اند، یک به یک با بلند کردن توله خرس زنده سعی می کنند تا این حرکت خود فیلم یادگاری تهیه کنند. توله خرس زنده هم با ناله های دلخراش سعی می کند خود را از دست شکارچیان نجات دهد. 
از صحنه های دلخراش این فیلم، تلاش توله خرس زنده برای جای گرفتن در آغوش مادر است که یکی از شکارچیان از این کار توله ممانعت می کند. 
«دیده بان حقوق حیوانات» امروز از دستگیری عاملان این اقدام خبر داده و نوشته است: محیط‌بانان مستقر در شهرستان‌های شهرضا و سمیرم، با همکاری قوه قضائیه، اداره اطلاعات و نیروی انتظامی منطقه، موفق به دستگیری شکارچیان سه خرس قهوه‌ای شدند.
این ویدئو بدون تغییر از پایگاه خبری – تحلیل دیده بان حقوق حیوانات نقل شده و توصیه می شود اگر از دیدن صحنه های خشن ناراحت می شوید، از مشاهده این ویدئو خودداری کنید. 

 

 

 

نظرات (214 نظر نوشته شده است):

محمد مهدي
avatar
... واقعا به افرادي كه مرتكب چنين اعمالي ميشن جز جنايت كار چه ميشه گفت ...
واقعا چرا انقدر احساسات و ارزشهاي انساني و جوانمردي بايد نزد بعضيها پايين بياد كه دست به چنين جناياتي بزنن از قانون كه خيالمون راحته كه براي اين جنايت كارها مجازات سنگيني در نظر نمي گيرن كما اينكه در موارد ديگه هم فقط به يك جريمه مالي ناچيز بسنده كردن اما مطمئنا خالق اين حيوان زبان بسته و توله هاش ناظر هست ...
کوشان مهران
avatar
در بسیاری از کشورها هر سال خرس هایی کشته می شوند. در کانادا و ایالات متحده با جمعیتی فزون بر ششصد هزار قلاده خرس سیاه آمریکایی ، این شکار جز مواردی چون جنوب فلوریدا عادی است.
از سوی دیگر جنگ خونبار سگ نه تنها در کشور بدوی چون پاکستان بلکه در ژاپن هم انجام می شود.

در کوه های پیرینه شبانان ناقوس مرگ خرس پیرینه را به صدا درآورده و در پیرینه مرکزی فرانسه آخرین خرس بومی در سال 2005 شکار شده و جز خرس های بومی پیرینه اسپانیا و 100 قلاده کوه های کانتابریا ، الباقی 15 قلاده از نسل خرس های اسلونی هستند.

پس می توان شکار خرس را حتی در صورت داشتن جمعیت پویا و ثابت منطقی چون شکار پازن در نظر گرفت.
... اما ... اما داستان بر سر بربریت و توحش نوکیسگان تفنگ بدست می باشد.
مشتی نوکیسه معتاد به تریاک و کراک ... تا دو دهه پیش اگر خر خود را با موتور گازی تاخت می ردند در پوست خود نمی گنجیدند اما حالا .... از کاه کشی به کهکشان شد!!!

ایکاش در هنگام بازداشت آنها پرونده هایی چون فساد اخلاق و اعتیاد آنها را هم در نظر گرفت.آیا به هنگام بازرسی منزل چیزهای دگری پیدا نمی شد که به جرم آنها اضافه کند.

حتم داشته باشید اکنون در بند راحت نشسته ( اگر با وثیقه رها نشده باشند و برای مامور شاخ و شانه نکشند ) و به مصرف دود و دمیجات مشغولند.
مانند فیلم های فارسی به هنگام ملاقات در کنار شهین و مهین ننه های چروکیده مستضعف نما در کنار آقا داداشی که مدام ماموران را تهدید می کند برای خالی نبودن عریضه وجود دارند.

جوامع محلی ایران از شمال و جنوب و شرق و غرب و مرکز همین هستند که می بینیم.
شکار خرس و پلنگ از روی شکم سیری است و بس.

در ایران حداقل تا 50 سال آینده تنها قنداق تفنگ و سرنیزه جوابگو است و نه مشتی ریش بر چانه.

در ژاپن دوره میجی در اوایط قرن نوزدهم که حمل شمشیر نوسط سامورایی ها منع گردید مجازات عدم تحویل سلاح ، اعدام تمامی اعضای خانواده از زن و مرد و پیر و بچه با همان سلاح بود.

اینجا ایران است آقایان و بانوان!!!

آموزش باید به شیوه صحیح باشد ، حتی پاکستان در مورد مدیریت جوامع محلی از ما موفق تر بوده است.

خودمان را فریب ندهیم
کوروش
avatar
واقعا از ایرانی بودن خودم خجالت کشیدم
خدایا این همه توحش و قساوت از کجا اومده
ناشناس
avatar
آقا لطفا یک همایش برای دفاع از حقوق حیوانات بزارید شاید دیگه چنین صحنه‌هایی نبینیم
اینا واقعا آدم هستن که این کار رو کردن یا حیوانات دوپا؟
یک شماره حساب هم بدین که ما اگه می‌خواهیم به انجمن دفاع از حیوانات کمک کنیم به آن حساب پول واریز کنیم
در ضمن اگر هم لازمه برای مجازات این حیوانات انسان نما که این فجایع رو آفریدند وکیل بگیریم هم اعلام کنید تا کمک مالی کنیم
موفق باشید
avatar
لعنت ابدی بر این جانیان درنده خو
احمد افقهی
avatar
دیدن چنین صحنه هائی برای من امکان ناپذیر است و متاسفانه امکان قطع صدای دلخراش فیلم هم برایم میسر نبود.من نمی دانم چه لذتی در کشتار این حیوانات معصوم هست و این کشتار ها کدام عقده درونی شکار چیان را ارضا می کند و از آن بد تر نظرات مدافعان شکار است که چگونه برای آزادی به خون کشیدن حیوانات قلم فرسائی می کنند. آیا وقت آن نرسیده است تا با تصویب قانون شکار ممنوع و مجازات شدید و شدید تر شکارچیانی این چنینی جلو نابودی باقیمانده اندک حیات وحش گرفته شود ؟
جرائم اندک وامکان اعمال نظر برای آزادی متخلفان آن ها رادر ادامه چنین اقدامات جنایتکارانه جری تر می کند .
آیا دوستداران محیط زیست و حیاط وش در منطقه میتوانند پیگیر شکایت از این سنگدلان باشند ؟
پورنگ پورحسینی
avatar
آنچه در این ویدئو نشان داده شد، بویژه رفتار زشت آن دو نفر، در کشتار آن سه حیوان، بویژه در ارتباط با توله خرسی که به جسد مادرش پناه برده بود، اوج خوی پلید ما انسانهای به ظاهر متمدن است. با وجودی که در حالت عادی به اعمال خشونت برای حفظ طبیعت باور ندارم، به نظرم ضروریست چنان برخوردی در این مورد به این دو فرد بشود تا درسی باشد برای دیگران...
میرزائی
avatar
سلام دردآورترین سانحه هایی بود که در طول عمرم دیدم واز انسان نامیدن دو نفر در فیلم در شک هستم و...
مجید دریکوند
avatar
جای کمی تعقل و شکر در برابر نعمات بی دریغ خداوند که به دست خود نابودشان میکنیم خالیست
دوستدار طبيعت
avatar
شکارچيانی که به قانون احترام ميگذارن حسابشون جداست در کشورهای پيشرفته هم شکار انجام ميشه اما بادر نظر گرفتن قوانين و کاملا علمی در اونجا شکارچيا قبل از اينکه اجازه تفنگ به دست گرفتن را بگيرن بايد آموزش ها ودوره هايي را ببينن ودر مورد محيط زيست وقوانين شکار اطلاع داشته باشند در ايران مردم چه آموزشی ديدن؟ چقدر تلويزيون وساير رسانه ها برای محيط زيست زمان ميگذارن در کشورهای پيشرفته شکارچيان با محيط بانان در حفظ محيط زيست همکاری ميکنن از يه مشت آدم بی سواد وبه قول دوستمان معتاد چه توقعی داريد نظير اين صحنه ها را در شهرها می توان در مورد گربه ها وپرندگان وآزار آنها توسط کودکان زياد می توان ديد متاسفانه به دليل کمبود امکانات وعدم حفاظت درست وکاهش شديد جمعيت وحوش امکان صدور پروانه به صورت قانونی به جز عده ای... وجود نداره واکثر شکار ها به همين صورت انجام ميشه ودر فصولی که حيوانات دارای توله هستند شکار در همه جای دنيا ممنوعه ولی ايران...
دوستدار طبيعت
avatar
نکته جالب توجه فيلم: از دوستش ميپرسه خرس قطبی نيست؟ اين نشون دهنده فرهنگ وسواد اين افراده چرا خودمونو گول ميزنيم کدوم فرهنگ 2500ساله؟؟؟از اين افراد کم نداريم
محمد عبدالهیان
avatar
در برنامه های تلویزیونی در خارج از کشور وقتی نشان می دهند که برای نجات حتی یک بچه گربه که در بالای تیر برق گیر کرده است چندین اکیپ امداد و آتش نشان در حال تلاش هستند و حتی جان خود را برای آن حیوان که به وفور یافت می شود به خطر می اندازند ولی در ایران چنین راحت در جلوی چشمان توله خرسها مادرشان را می کشند و توله ها چنین داد می زنند از به دنیا آمدنم در ایران احساس ناراحتی و شرم می کنم . اگر من حاکم و قانون گذار بودم قصاص آنها فقط اعدام در جلوی فرزندانشان باید باشد و لا غیر .
ناشناس
avatar
اين تمرين آدمكشي آينده است.اين از افتخارات سازمان محيط زيست است كه پول بيت المال را با كم كاريهاي خود هدر مي دهند.
شمين
avatar
حكم اين قاتلان موجودات بي زبان و بي پناه اشد مجازات هم در اين دنيا و هم در جهان باقيست. اما بايد بر خورد تاثير گذار نسبت به اين رفتار وحشيانه كه دل هر انساني را به درد مي آورد با بالاترين مجازات از طرف مراجع زيربط صورت پذيرد.
avatar
ديدن همچين صحنه هايي به آدم احساس ناامنی شديد ميده مطمئنا همچين افرادی از کشتن همنوع خودشون هم ابائی ندارن مگر ترس از قصاص مانعشون بشه اينها فقط ظاهری شبيه آدم دارن
نرگس روحانی فعال محیط زیست
avatar
توی این مدت چند دفعه به کسانی که جان جانوری را نجات دادن قدردانی شده کدام جشنواره را برای اقدام جوانمردی واانسانیت کردند و جانوری را نجات دادند برگزار کردن؟ آقای کوشان مهران موضع خودشان را در مورد حیوانات مشخص کنند بکماه پیش نظر دادند که تمام سگهای بی صاحب زبان بسته باید نابود شوند الان کلی مطلب نوشتند که چه وچه وچه...!من طاقت دیدن این فیلم را نداشتم و شنیدم چه افتضاحی است آدم از انسان بودن اینها خجالت میکشد امیدوارم که انجمن حمایت از حیوانات تا آخر تقاص اجتماعی این وحشی ها دنبال این پرونده باشد امیدوارم دادستان محترم دادگاه اصفهان محکم تا آخر انجام عدالت پای این پرونده باشد اما مطمئن هستم که تمام عزیزان این وحشیهای انسان نما به طرز شنیعی خواهند مرد خدا بیخود آن بالا ننشسته و آه حیوان زبان بسته حتما تقاص دارد .آقای مهندس محمدزاده /اقای دکتر صدوق کار فرهنگی محیط زیست چه شد؟؟؟؟؟؟
سلمان
avatar
آخه این کار یه انسانه،ما دو گونه خرس که در ایران بیشتر نداریم خرس سیاه که به همت دوستان منقرض شد تا برای آوردن یکی از اوناهم به کشور به پاکستان رجوع شود حالا با این روند تا چند سال بعد برای آوردن خرس قهوهای به کجا مراجعه بکنیمیا شاید باید برای دیدن خرسها هم باید مانند شیر ایرانی به این کشور و اون کشور(هند)برویم ما حیوانات کشورمون باید این طوریبکشیم و بعد بریم از اون سر دنیا نمونه بدلش وارد کنیم با هزار بیماری تهدید برای گونه های بومی وبا هزاینه های میلیونی و بعد بشینیم نظاره گر مرگشون باشیم واقعا که به سازمان محیط زیست.
hossein
avatar
javabe mehran ...man ham tyo JP hastam ham to us zendegi kardam ..pakestanam hamintor bayad bashe to ye DROGHGOEI
امید
avatar
خدایا از انسان بودن خودمشرمسارم.ای کاش من هم حیوان بودم.چه کسی دیده که حیوانی برای تفریح. حیوان دیگری را بدردو از ای کار خود لذت ببرد و افتخار کند.چه کسی دیده که حیوانی به هم جنس خویش تجاوز کندو..... خدایا شرمسارم. فقط دلم میخواد گریه کنم.تو رو خدا به فکر باشید.تو رو خدا عاملین این کارو مجازات سختی بکنید.چرا این باید وضع جنگلها و مراتع و محیط زیست ما باشه؟ از زباله بگیر تا انسان های زباله
احسان
avatar
خدایا ما را ببخش. قصاوت تا چه حد ؟
دیاکو
avatar
واقعا اینا ادم نیستن به نظر من باید به 10 سال زندان و50 ملیون تومان جریمه نقدی بشن که دیگه از این قلطا نکنن و پول رو هم صرف نگه داری از بقیه خرس ها بشه و امیدوارم که این اخرین جنایت در حق حیوانات در تمام دنیا باشه
نسیم
avatar
واقعا جای نگرانی داره وقتی آدم با چنین افرادی مواجه میشه که هیچ بویی از انسانیت نبردن و با پستی تمام از کار بی شرمانشون فیلم تهیه می کنند این یکی از وحشیانه ترین اعمالی بود که یک فرد می توانست انجام دهد هنوز صدای آن توله خرس در گوشم مانده است که دل هر انسانی را به درد می آورد واقعا نمی دانم اسم این کار را چه میتوان گذاشت جز اینکه نشان می دهد هیچ گونه نظارت و مجازات درستی برای این افراد حیوان صفت وجود ندارد من به عنوان یک دانشجوی محیط زیست می خواهم به سازمانهای مسول بگویم درست است که تا الان خیلی از وظایف خود را به درستی انجام نداده اند ولی حد اقل جلوی افرادی را که این اعمال وحشیانه را انجام داده اند را به طور جدی بگیرند واقعا هیچ چیز بدتر از این نیست که در یک منطقه مثلا حفاظت شده یه همچین کار وحشیانه ای انجام شود. می خواهم بگویم برای یک بار هم که شده وظیفه انسانی خود را به درستی انجام دهیم در غیر این صورت هیچ فرقی با آن دو فرد حیوان صفط نداریم برای ما دانشجویان محیط زیست و فعالان محیط زیست و هر فردی که بویی از انسانیت برده است یکی از دلخراش ترین اتفاقهایی است که می توانست بی افتد.
علیرضا
avatar
لعنت به---- که هیچ بویی از حیوانیت نبرده چه برسه به انسانیت
مسعود
avatar
من که وقتی صدایی اون بچه خرس را میشنیدم گریه ام گرفت ما ادم ها به کجا داریم میرویم
سعید
avatar
خیلی ناراحت شدم ...اینا چقدر پستو رذل ان واقعا خجالت داره. اینا آدمم میتونن بکشن استعدادشو دارن چون وجدان ندارن
moon
avatar
khodayaaaaaaaa akhe chetor mishe inghaaad sangdel bood, ina ensanan?? yani sedaye zajehaye oon zaboon baste taneshoono nalatzoond??????? khodaya ghalbam pare pare shod, dige tahamole in sahnehro nadaram ,az in mamlekato adamaye bi farhangesh bizaraaaaaaaaaaaam
avatar
این صیادان بدست حیوانات وحشی دریده میشوند؛
زهره
avatar
ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
عرفان
avatar
مجازات قتل اعدام است و مهم نیست مقتول آدم باشد یا حیوان مهم این است که جان یک موجود زنده به دست چند روانی گرفته شده است!
avatar
سلام واقعاکسی که این کارزشت روانجام داده بایدمجازات بشه توروخدانذارید حیات وحش ایران رونابودکنند
نیایش
avatar
نامه به بهانه کشته شدن یک خرس مادر و دو توله اش
دیدن چنین صحنه هایی(کشته شدن یک خرس مادر و دو توله اش) دور از انتظار نبود چون ما در کشوری زندگی می کنیم که آمار رسمی کودک آزاری در سال گذشته شش هزار مورد بوده است، تقریبا تمام این موارد مروبط است به کودک آزاری های شدید و بدنی که وقتی اورژانس اجتماعی کودک را در اختیار می گیرد علایمی چون سوختگی ، شکستگی استخان، کبودی را در آنها به وضوح مشاهده می کند، باید توجه کرد که بنا به آمار فقط یکی از هر بیست مورد کودک آزاری مربوط به آزار های بدنی است(کودک آزاری مصادیق مخفی هم دارد مثل غذا ندادن به او، عدم رعایت بهداشت، زندانی کردن در حمان یا زیر زمین، ممانعت از رفتن به مدرسه و بسیاری دیگر) و از این بین نیز تعداد کمی از کودکان شانس این را پیدا می کنند که از حمایت های اورژانس اجتماعی استفاده کنند. پس به وضوح می توان نشان داد که این شش هزار مورد نماینده کودکانی هستند که تعداد شان از صد هزار هم بیشتر است.(می توانید کلید واژه "کودک آزاری " را جست وجو کنید تا بیشتر با موضوع آشنا شوید). حالا فقط آنچه ما را غافل گیر کرد اظهار نظر نماینده مجلسی بود که رسانه ای شدن و بزرگ شدن ماجرا را به کسانی نسبت داد که قصد ضربه زدن به نظام را دارند( هر چند که شاید این چنین باشد، اما زیبا تر آن است که ایشان هم به جمع معترضین می پیوست و دوستان طبعت و دوستداران عدالت را یک سر و جمعن دشمن نمی خواند). غافل از این که این مورد کشتار تنها یکی از مواردی بود که به علت وجود تصویر قابلیت رسانه شدن را داشت. هرچند که این موضوع هم این روز ها دور از انتظار نبود. کاوه ای پیدا نخواهد شد امید/ کاشکی اسکندی پیدا شود
ناشناس
avatar
شمافقط داستان خرس وتولهایش را شنیددیدتوی همون منطقه ومناطقی مثل فریدون شهرو نطنز وغیره گرازهای وحشی توسط اهالی بومی وشکارچیان ارامنه به صورت غیر مجازشکارمیشند.ایاکی باید جواب این قتل عام بده.
لیلا
avatar
نمی دونم ما ایرانی ها چه خصومتی با حیوانات داریم!!!چند روز پیش دوستم گربه ای رو نجات داد که یک پسر روش بنزین ریخته بود و می خواست آتیشش بزنه!!!خدایا!!!ما واقعا بندگان تو هستیم؟!!من چیزی از انسانیت در اینها نمی بینم!!!البته!!!ما ایرانی ها حتی به همنوع خودمون رحم نمی کنیم دیگه چه برسه به حیوون های بیچاره!!!متاسفم... .. .
محرابی
avatar
ایکاش روزی برسد که انسانها بفهمند که حیوانات هم حق زندگی کردن دارند
محمد حسین نژاد از طبس
avatar
اولا" برخورد شدید شود باور کنید دلم در گرفت به نظر من باید گفت قاتل دوما" فرهنگ سازی واطلاع رسانی که متاسفانه بسیار ضعیف است دراین خصوص از کشورهای پیشرفته یاد بگیریم سوما" فانون نداریم اگر هم داریم ضعیف است باید جرایمه های بسار سنگین وضع شود که هیچ کس اجازه چنین کاری نداشته باشدضمنا" انجمنهای خصوصی حمایت از حیوانات که از طرف دولت هم حمایت شود میتواند بسیار مفید باشد
محمد حسین نژاد از طبس
avatar
واقعا" این کار کار آدم بدوی بیسواد بیشرم بی فرهنگ بی وجدان و بی دین و بی مروت است شما را به خدا قاتلاین را معرفی کنید تا صبح نخوابیدم
عماد حسین نژاد
avatar
قیافه بی فرهنگی وبدوی بودن این 2نفر کاملا" مشخص است ببینید بعد از آنکه توله جیغ میزند به حیوان زبان بسته میگه مرگ واقعا" دلت درد نگرفت از اون بچه ها نامرد وجدانت کو واقعا" مسلمانی
کیهان
avatar
با تاسف و تاثر از وجود چنین انسانهایی در این مرز و بوم که بیشتر به موجوداتی خونخوارو درنده خو شباهت دارند . لذا از مسئولین خواهشمندم به خاطر ناله های آن بچه خرس هم که شده با این قاتلان برخوردی جدی شود چرا که این فیلم در سراسر دنیا پخش شده و ذهنیت مردم را نسبت به ایرانیان برگردانده.پس دست در دست هم نهیم وحافظ محیط زیست باشیم.
دوستار طبیعت
avatar
نماینده سمیرم میگوید چرا در رسانه ها این عمل را اینقدر بزرگ جلوه میدهید؟
آقای نماینده این زبان بسته ها هم مثل تو حق حیات دارند.پس مسلمانیت کجارفته.چرا به آن چیزهایی که اعتقاد داری پایبند نیستی.آیا اسلام میگوید حیوانات را اینگونه شکنجه بدهی.
علیرضا
avatar
زمانیکه در ایران بودم در فصل شکار تقریبن همه آخر هفته ها رو شکار رفتم و شکارچی های زیادی دیدم و باهاشون دنبال شکار رفتیم. هرگز صحنه ای انقدر زشت و چندش آور ندیدم. اینها شکارچی نیستند و این کاری که اینها کردند شکار نیست. حالا هر چه می خواهید اسمش را بگذارید.
اما در کانادا:
اینجا برای گرفتن پروانه شکار باید 4 روز در کلاس شرکت می کردم و دو امتحان تئوری و یک امتحان عملی در زمینه شناختن اسلجه های شکاری و قوانین شکار در کانادا می دادم. بعد از اینکه پروانه شکار رو گرفتم برای اولین بار در کانادا برای شکار غازهای کانادایی رفتیم. غاز کانادایی پرنده بزرگی هست. یادم هست که به طرف اولین گله ای رو که بالای سرم اومد تیر انداختم و هیچ کس دیگر تیر خالی نکرد. راهنمای شکار چشم غره ای به من رفت و گفت: این کارت غیر انسانی هست. تو اینجا اومدی که شکار کنی و در شکار باید در کمترین زمان ممکن و با کمترین رنج حیوان رو بکشی. از این فاصله حتی اکر شکار رو بزنی حیوان زخمی میشه و رنج زیادی می بره و این کارت یک رفتار غیر انسانی هست.
سر آخر هم بهم گفت وفتی تونستی چشمهای غاز رو ببینی در فاصله ای هستی که بتونی ماشه اسلحه رو بکشی.

نتیجه این کار فرهنگی گله های آهویی هست که حتی توی پارکهای جنگلی وسط تورونتو هم پرسه می زنند، اردکها و غازهای وحشی کنار دریاچه از دست آدمها غذا می گیرند و خرگوشها کاهوهایی رو که در حیاط می کاریم می خورند.
انتخاب با خود ماست.
آذیتا خرمی دوستدار طبیعت
avatar
در تعجبم که این انسانها خود را اشرف مخلوقات میدانند. حتما این کارهایشان هم برای آن است که هیچ موجودی را لایق زندگی نمی دانند و فکر می کنند تممام آفریدگان خداوند برای بقای وجود نازنین ایشان افریده شده اند.اما اگر خداوند اینگونه انسان را خطاب می کند در واقع خواهان این است که انسان به عدل و با درایت خود باعث بهبود زندگی تمام مخلوقات او گردد و ایشان را حمایت کند نه چون حاکمی مستبد همه را برای ارضای امیال و نیازهای خود قربانی نماید. قطعا ابن عمل در نزد خداوند مانند قتل نفس یکی از انسانهاست . هرچند ما خود خواهانه چشم بر همه چیز می بندیم و چون سایر حیوانات اهلی که هیچ احساسی برای آنها قایل نیستیم اینها را هم قربانی وجود خود می گردانیم.به همین سبب است که برای نهی از کشتار حیوانات ونیزدر زمینه حفظ محیط زیست قانونی در کشور ما وجود ندارد غافل از اینکه این بی قانونی در نهایت دامن ابنا بشر را نیز خواهد گرفت وایشان را به کام نیستی خواهد فرستاد.
جمشيد
avatar
حق اين جانيان اين است كه واقعا هيمين كار عينا روي خودشان انجام داده شود نه كمتر از اين.
صادق
avatar
ضمن درخواست اشد مجازات براي خاطيان حضور مستمر و بيشتر ماموران محيط زيست را در سراسر كشور خواستاريم.
یک زیست شناس
avatar
همه ما مسئولیم. همه ما. اینقدر فرافکنی نکنیم و به جای این حرفا بیاین تلاش کنیم و جامعه بی سواد و بیمارمون رو آموزش بدیم.
avatar
آقای نماينده اگر مجکوم نميکنی حداقل سکوت کن با اين حرفها خودت هم زير سوال ميری
احسان
avatar
به نظر من باید اون شکارچیان رو تو قفس یه خرس بالغ و گرسنه بذارن و از دریده شدنشان توسط خرس فیلم بگیرن این بهترین راه مجازاتشون هست
avatar
چنگیزمغول ناراحت شده چون دوشکارچی .... روشوکم کردن خدا لعنتشون کنه انشاا...
حمید رضا
avatar
خیلی آدمهای وحشی هستن که این جنایت رو انجام دادن اگر میتونستم دارشون میزدم
حسن پورزال
avatar
این یک حرکت سیاسی و تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به نشانه خوراک برای رسانه های بیگانه بوده و این حرکت را به عنوان یک ایرانی که درحومه جنگل های البرز زندگی می کنم محکوم می کنم.
پریسا
avatar
خیلی حالم بد شد. باورم نمیشه . آخه چرا؟
آرمان
avatar
دلم میخواد دستم به شکارچی ها برسد تنها راه مجازات آنها روشی است که کنت دراکولا به کار می بردباید نیزه ای را در.... فرو کرد تا پس از ساعت رنج و درد بمیرند.
محمد رضا
avatar
نمیدونم چی بگم.فقط متاسفم ......
سپهر
avatar
خدا به حسابه کارشون برسه
سیاوش
avatar
به نظر من ضعف قانون و مسئولین در برخورد با جانیان این گونه است که آنها پا را فراتر از بی رحمی شقاوت می گذارند و اعمالی این چنین بی رحمانه و پست را انجام میدهند . نظر من در برخورد با این افراد این است که آنها را هم همانند توله های زبان بسته این خرس از شکم بدرند و آنها را بدون هیچ گونه رحمی از گوش آویزان کنند. هنگامی که چنین افرادی دستگیر می شوند بدون برخورد قاطع با پیدا کردن پارتی و ... به راحتی از اعمال مجازات و قانون فرار می کنند. در ضمن صدا و سیما نیز چهره این گونه گرگها را بعد از دستگیری نشان نمیدهند تا بلکه آبروی نداشته آنها و بی رحمی و شقاوتشان برای همه روشن شود.
محمدرضا
avatar
متاسفانه به دلیل کمبود آگاهی روزانه شاهد خیلی از این وقایع هستیم.
باید در این زمینه فرهنگسازی لازم صورت بگیره نا دیگه شاهد چنین جرم هایی در حق طبیعت نباشیم.
در ضمن همه مردم ایران باید برای حفظ محیط زیست کشور تلاش لازم رو داشته باشند.
همچنین برای این متخلفان باید اشد مجازات صورت بگیره تا درس عبرتی برای دیگران باشه !
avatar
چه بگويم...؟
avatar
خیلی بی وجدانی آدم نما
ناشناس
avatar
امیدوارم ضامن آهو جواب عاملان این وحشیگری را بدهد.
سمیه مروتی
avatar
بغضی که گلویم را می فشارد ، اجازه سخن گفتن را از من گرفته...
علی
avatar
با دیدن چنین جنایتی از انسان بودن خودم متنفرم
عباس
avatar
من اهل سمیرم هستم همه جا، هم آدم خوب داره و هم آدم بد ولی اینارو نمیشه اسمشون رو گذاشت. چون وحشی تر و درنده تر از حیوان هم هستند. نماینده ما مردم سمیرم هم از همین روستای ونک هست. فقط و فقط از خدا می خوام اگه کوچکترین حمایتی بخواد از این حیوانات درنده خو (شکارچیان) بکنه بچه هاش و خانواده اش به روزگار این توله خرس های زبان بسته دچار بشن. من به عنوان یک شهروند سمیرمی از وجود چنین حیوانات به ظاهر انسان در کشور عزیزمون و همینطور سمیرم واقعاً شرمم میشه. واز طرف خودم از مردم دوستدار طبیعت معذرت می خوام که چنین اتفاقی در روستای ونک واقع در سمیرم با بی توجهی مسئولان باید رخ بدهد. حیف این طبیعت که خداوند به این روستا داده
الي
avatar
واقعا متاثرشدم وقتي ديدم بچه چطوري دور مامانشمي چرخه در حالي كه جون نداره .
دوست دار حیات وحش
avatar
جامعه ما نیازمند یک قانون مدون و جامع در رابطه با حفاظت از گونه های مختلف گیاهی و جانوری است که با قاطعیت از آنها حمایت و با متجاوزین مربوطه برخورد لازم را داشته باشد! واقعا احساسات هر انسانی با دیدن چنین صحنه ای جریحه دار میشه
خرس کوچولو
avatar
چیزی که این که این ویودئو رو دلخراش کرده کشتن شدن خرسا نیست نکشتن خرس کوچولو و ناله هاشه وای وای وای
خداوندا به گوشت می رسد آیا صدای ناله ی خرس کوچولو رو
avatar
اگه همین طوری بخواد پیش بره چند روز دیگه آدما هم همدیگه رو می کشند و کسی نیست که جلوشونو بگیره واقعا متاسفم آقای x
avatar
نه هرآدمي زاده از دد به است
كه دد ز آدمي زاده ى بد به است
avatar
عمل غيرانسانى وشرم آور..!!!!
حيفم مي آيد كه صفت انسان بودن رابه
اينجوراشخاص بدهم!!!
اينان روحهاى گوشتى مرداببى اند..!!
avatar
متاسفم برای این افرادی که ذره ای از فرهنگ و انسانیت در وجودشان نیست .
احمد
avatar
لعنت خدا بر این جانیان.این وحشی ها بنظر من باید اعدام بشوند چون آدم کشتن نیز برای اینها مثل آب خوردن است . وای بحال مأمورین دستگیر کننده آنها پس از آزادی این جانیها
دوست دار طبیعت از کردستان
avatar
در جایی جای ایران از این وحشی گری زیاد اتفاق می افتد باید قانونی درست و حسابی جلوی این وحشیگری را بگیرد.
آرمان
avatar
واقعا" به حال اين نماينده مجلس بايد تاسف خورد..
محمد دولتشاهی
avatar
دوستان عزیز تمام این فجایع و حوادثی برای نابودی حیات جانوری ایران میافتد مانند نیر دو شاخه است که شاخه اول آن نشان میدهد که درایران شکارکش ها کم نیستند و شاخه دوم آن برمیگردد به ضعف و عدم کاردانی مدیران سازمان محیط زیست.چرا که وقتی پروانه شکار بقدری محدود میشود که فقط عده ای ( تعداد آنها از انگشتان دست بیشتر نیست )که آنها هم از رجال هستند مجوز دریافت میکنن و شکارچیانی که یک عمر به قول قدیمی ها شکارچیان حلال شکار بوده اند باید شاهد این چنین بی مدیریتی و بی مسئولیتهایی باشند و سازمان برنامه آموزشی صحیحی برای شکارچیان نمیگذارد . دراین زمان است که مثلا شکارچیانی مثل این جانوران انسان نما تبدیل به موجوداتی میشوند که حلال و حرام شکار برایشان بی اهمیت میشود وحتی با وحشیگری شکم توله های بی دفاع را میدرند و از دیدن جان کندن این کوچولوهای بی دفاع لذت میبرند.نمونه دیگری از آبن عدم کاردانی را میتوانید در نابودی دریاچه ارومیه ببینید.واقعاسازمان حفاظت محیط زیست چه جوابی برای این انزوال و نابودی دارد ؟
مریم
avatar
خدایا با این همه خشمی که الان در وجودم هست چه کنم؟
bigbear
avatar
از رفتبه اصفهان بیزارم از ایران و ایرانی متنفرم
حالم بهم میخوره از این همه بد ذاتی
100 رحمت به هیولا و دراکولا
خاک بر اون سرشون الهی جیگرشون پاره پاره بشه
الهی خونه زندگیشون خاکستر بشه
الهی خودت قصاص کن
جهنم و بهشت تو همین دنیا هم هست
دنیای ظالمان را جهنم کن
hhhoojiiii
avatar
منم فیلمو ندیدم عکسارو دیدم بسه
دارم از غصه میمیرم کاش زلزله بیاد همه بدجنسا و ظالما بمیرن
این چه وضعشه آخره زمونه دیگه
خسته شدم از این همه قتل و جنایت و بیرحمی
هیوا
avatar
تو ایران اینا رو میگیرن 20 روز میفرستن زندان و بعد یه سند میزارن آزادشون میکنن

همینه که دوباره یک نفر دیگه جرات میکنه و دنبال این کارا میره

حميد
avatar
بابا من نمي‌دونم شما كجاي كار هستيد؟ وقتي توي روز روشن يكي توي خيابون ديگري را با چاقو ميزنه و مردم مي‌ايستند و نگاه مي‌كنند ديگه چه انتظاري از يك بي‌سواد داريد.
انسانيت ما خيلي وقته كه به تاراج رفته.
مهدی
avatar
دلیل این جنایت تهوع اور خرافات در این منطقه اعتقادی خرافی وجود داره که اگر توله خرس رو زنده زنده شکمش رو پاره کنی چیزی در اون ترشح میشه که دارو هست این عمل فوق وحشیانه نتیجه قدرت خرافات.
sasan
avatar
لعنت به این چنین ادم ها.بابا هی چرا میگیم اعدام .
اخه اعدام که کاری و درت نمیکنه شاید در کوتاه مدت و اثر ان باید در دراز مدت اثر داشته باشه اگه بگیم اعدام هیچ فرقی با اون جنایت کار نداریم با این لعنتی ها رو حکم ابد بدن تا همچنان که که این بدبخت ها رو زجر کش کردن این ها هم ضجر کش بنمیرند.وگرنه اعدام کار 1 دقیقه است . باید این ها حکم حبس ابد به اعمال شاقه محکوم شند تا عبرتی بشه بر بقیه مردم جانی
مجتبی
avatar
امیدوارم افرادی که این عمل ننگین رو انجام دادند روزی شاهد صحنه های دلخراشی مثل همین درمورد افراد خانواده خودشون باشند.تف بر شما انسان نماها......
نوشین
avatar
خدا لعنتشون کنه
انشالا خودشون تو همچین شرایطی قرار خواهند گرفتتتت
محسن
avatar
اگه ازادشون کنن خود مردم باید مجازاتشون کنن
avatar
خیلی بد بود
بهناز
avatar
روزی اقای ابراهیمی دینانی در برنامه معرفت کانال4گفت درتعجبم از کسی که بیدلیل مورچه ای رامیکشد ودرعاشورابرای مظلومیت امام حسین گریه میکند!!!فقط خبرراشنیدم ومدتها گریستم.ایامادرایران انجمن دفاع از حقوق حیوانات داریم؟بیاییدباهم ازهمین طریق تاسیس کنیم
مریم پارسا
avatar
از اینکه هم استانی های چنین آدم های بی رحم و از خدابی خبری هستم احساس ننگ میکنم من برای خرس های بی چاره گریه کردم و از خدا خواستم تا انتقام این حیوانات زبان بسته را از اون نامسلمانها به بدترین وجه بگیره چون میدونم هیچکسی آنها را به سزای عملشون نمیرسونه نهایتش یه جریمه میدن تموم میشه میره. اما مسلمان هستیم و پیامبرمون به نیکی به حیوانات سفارش کرده.
محمد
avatar
بايد اين قاتلان كثيف را زنده زنده بندازن جلوي خرسها تا قصاص بشند
ناشناش
avatar
وقتی یه ادم که چه عرض کنم حتی حیوون نمیشه گفت انسانیت ووجدانش از دست بده بهتر از این نمیشه.دارم فکر میکنم وقتی خدا این صحنه رو دیده شاید مثل من ساعتها گریه کرده بعد گفت اینم از اشرف مخلوقات من و سرش تکون داده.وااااااای
زهرا
avatar
باورم نمیشه که انسانها بتونن ابنقدر وحشی باشن فکر نمیکنم هرگز بتونم فراموشش کنم
کوروش
avatar
باید اونا رو قصاص کرد
مرتضی
avatar
با دیدن فیلم جگرم اتیش گرفتوخیلی .........ا
مهدی
avatar
واقعا یکی از این آدمها برای ایران زیاده.
avatar
خاک بر سر روانی این قاتل بی فرهنگ از خطه فرهنگیان که با آبروی شهر شهید پرور بازی کرد
احسان
avatar
من شکارچی هشتم اما با دیدن این صحنه اشک ار چشمم جاری شد
رهام
avatar
خدا نابودشون کنه
رسپینا
avatar
اینا از خرس هم خرس ترند البته خرس وحشی .متاسفم برا اینان که قیافه شون مثل آدمه ولی درنده خو
ممد
avatar
تو همین دنیا پس میدن.
مرتضی و سعید
avatar
خدا جواب جنایت این آدم ها را خواهد داد انشاالله.و مااز مسئولان محیط زیست کاری می خواهیم این افراد را دستگیر و به سزای اعمالشان برسانند.
نسیم
avatar
ای خدااااااااااا چرا ما باید به اینجا برسیم ...
اسماعيل مددي
avatar
لعنت خدا بر اين جانيان پست فطرت
مهدی
avatar
من خودم شکارچی هستم و دوستان زیادی تو این کار دارم این وحشی ها کجا شکارچی هستن شکارچی مردانگی وانصاف داره شکار فصل وموقع داره اینها آبرو انسانیت را برده اند باید به اشد مجازات محکوم شوند !!
حامد
avatar
اين حيوانات لايق مرگ هم نيستند، خاك بر سر درنده هاي دو پا
منیره
avatar
بعد از مرگ خرس و توله هاش هر چی ما بگیم و هر چی برای مقصرین این ماجرا حکم بشه به چه درد ما و محیط زیست ما میخوره؟ مگه قطع درختان جنگل لویزان و پارکهای تهران و مردن ببر و یوز ایرانی چه در باغ وحشهای غیر استاندارد و چه درمحیط زیست مثلاً محافظت شده کسی رو وادار کرد کاری برای بازماندگان این مخلوقات زیبا انجام بدن؟!این هم مثل بقیه تا چند روز دیگه از ذهن مردم گرفتار معاش و مسئولین بی مسئولیت پاک میشه و دوستداران طبیعت جز فریاد کردن و منتظر حادثه بعد بودن کاری ازشون بر نمیاد.
صابر
avatar
به خدا نمیدونم چی بگم. با دیدن این تصاویر به قدری حالم بد شده که به سختی دارم تایپ می کنم
فقط میگم خدا ازشون نگذره
شيما
avatar
واقعامتاسفم الان كه دارم مينويسم به خدا دستام دارن ميلرزن باورم نميشه چنين جاني هايي توي ايران هستند.واقعا جامعه ي مابا اون فرهنگ غنيش داره به كجا پيش ميره؟نميدونم چي بايد بگم خدااايا ريشه ي ظلم رو بسوزون
هادي
avatar
به نظر من بايد حكم اعدام براي اين قاتلا صادر بشه. ان شاءالله
محمد
avatar
از دیدن این تصویر بسیار ناراحت شدم که در اروپا رانندهای را به دلیل برخورد با یک غاز وحشی و کشتن آن محکوم میکنند و اما در کشور ما از کشته شدن حیوانات کمیابی چون یوز ، ...براحتی میگذرند . ببر مازندران که منقرض شد خواستند با ببر سیبرس جایگزینش کنند که دیدیم ....
avatar
میدونید قضیه چی بوده ؟؟؟؟؟یه افسانه قدیمی بوده که زهره خرس طول عمرو زیاد میکنه ای شکار چیای ازخدا بی خبره خرافاتیم به خاطر همین میخواستن زهره توله خرس بیچاره بترکه تا طول عمرشون زیاد بشه
avatar
میدونید قضیه چی بوده ؟؟؟؟؟یه افسانه قدیمی بوده که زهره خرس طول عمرو زیاد میکنه ای شکار چیای ازخدا بی خبره خرافاتیم به خاطر همین میخواستن زهره توله خرس بیچاره بترکه تا طول عمرشون زیاد بشه
فرید
avatar
از انسان بودنم شرمنده شدم . خیلی وحشتناکه بعید می دونم این افراد عذاب وجدان داشته باشند راحتند کاری نکردند که ناراحت بشند ..این دردناک تره .
سعید
avatar
خیلی خوبه که ما ایرانیان دارای فرهنگ وتمدن چندین هزار ساله هستیم به نظر شما اگه این تمدن رو نداشتیم چه بلایی سر فرزندان ما میومد خدا رحم کرد ببین چقدربعضی ها عاشق خشونت هستند که ورتکب چنین اعمال نابخشش میشنداکثریت ایرانیان عاشق خشونت هستند وجالب اینکه دم از تمدن میزنند بزارید خلاصه کنم تو کشوری که به حیات انسان احترتم نمیزاند چه انتظاری باید داشته باشیم که به حیات وحش رحمی داشته باشند
farzad
avatar
من فیلم رو نتونستم ببینم چون میدونستم اعصابم به هم میریخت
خداوردی
avatar
باسلام وخسته نباشید خدمت دوستداران محیط زیست این عاملین وحشی از منطقه ای هستند بنام ونک که این منطقه به علت کوهستانی بودن دارای برخی حیوانات وحشی بدون آزار می باشد، دلیل انجام این کار فقط نداشتن خوی انسانی است واین کار حتی از دست وحشیانه ترین افراد هم سر نمی زند ما مردم سمیرم از مسئولین قضایی خواهان اشد مجازات برای این قاتلین هستیم واگردراختیارمن بودند بابچه های خودشان این کار را انجام می دادم( نان گندم شکم پولادین می خواهد) کسی که شکمش پر شد عقلش کم می گردد
یاسمن
avatar
حتی ازنگاه کردن توچشم یه گربه خجالت میکشم اخه یه ادم چقدرمیتونه بست باشه
مهران
avatar
فقط متاسفم ميدونم بازم تكرار ميشه!
م ذوالفقار
avatar
سلام
خجالت داره اسم کشور مسلمان را یدک میکشیم اون وقت یادمون رفته پیغمبر چه جوری به یک سگ یا گریه محبت میکرد یادمون رفته که خدا مرد گناهکاری رابه خاطرکمک به سگی بخشید و اون مرد گفت خدا سگی را به سگی بخشید
من دانشجوی سال آخر محیط زیستم اما نمیفهمم چرا ما در کشورمون حتی یک قاضی محیط زیست نداریم مگه خدا تو قرآن کم از طبیعت و احترام به سایر مخلوقاتش گفته چرا مسئولان فقط رو در دیوار اداره ها آیه های که راجع به نماز و جنگ و ظلم و ظالم و... است را بزرگ چاپ میکنند مگه این طور وحشیانه کشتن این خرس های بی زبان ظلم نیست ؟؟؟؟ لعنت خدا براون شکارچی ای که این کار را کرد و به تمام کسانی که میتوانند کاری کنند اما ساکت نشسته اند و پشت میزشان در حال خوردن چای و ... اند جهاد فقط واسه آدم ها نیست بعضی وقت ها لازم است برای دفاع از حیوانات و گیاهان و طبیعت هم جهاد کرد
ناشناس
avatar
حالم از ایرانی بودنم به هم می خوره. فقط همینو می تونم بگم!
avatar
به لوح حقوق بشر هخامنشی افتخار می کنيم ولی امروز واقعا چی هستيم ؟؟....
سحر
avatar
دوستان خوب!متوجه باشيدكه بااين پيامهاي تسلي بخش داريم خودمون روآروم ميكنيم،بعدازمدتي هم ضجه ي توله خرسهاكمرنگ ميشه ودلمون ميخوادبه زندگي غيرمسئولانه ي خودبرگرديم.خداي من!چقدرديگه ازاين حيوانات بي پناه بايدقرباني بشن تاماجوانهاي ايراني به خودمون بياييم؟ازدست وپاي مسئولين بي انگيزه آويزون نشيم،دست به دست هم بديم وانجمن فعال و مبارز زيست محيطي تشكيل بديم؟همه تون به خداواگذارميكنيدو دوتاناسزا هم به سازمانها وهمين؟!وجدانتون آروم شد؟چراخودمون مثل فعالان زيست محيطي بين المللي نيستيم؟چرامثل جامعه ي حفاظت ازاقيانوس كه باپول توجيبي هاشون كشتي اجاره ميكنندوبه مبارزه باشكارچيان نهنگ ميپردازندنيستيم؟مثل"ريچارداباري"كه هرسال ازآمريكابلندميشه ميره ژاپن تاباكشتاردلخراش دلفينهامبارزه كنه؟مبارزه اي كاملن انساني وعقلاني. خبرنگارومستندسازويه اراده ي قوي لازمه.مسئولين كشورمابه مراتب رئوفترازكشورهايي مثل ژاپن ونروژ و دانمارك و.....................هستندكه بامديريت سياسي ونظامي دارند هرجنبندي اي رودر خشكي واقيانوس تبديل به ثروت وغذاميكنند.مسئولين ماتوجيه نيستندوما مقصريم.به جاي نفرين به تاريكي شمعي روشن كنيد.دوستانم!ازيه جايي بايدشروع كرد.بياييدتوله خرسهاي نيمه جان رو نشان اراده مون قراربديم وقول بديم كه هيچوقت،هيچوقت،هيچوقت هيچوقت،ضجه ي مظلومانه شون روفراموش نكنيم.پيشنهادميكنم انجمن"جكي وجيل ايران" (اسم فعلي)رو تشكيل بديم.كارهاي زيادي روي زمينه وفرداخيلي ديره.اميدزيادي دارم كه آمادگيتون رواعلام كنيد.ضمنن پيامم رو به هرجايي كه دسترسي داريد انتقال بديد.جكي وجيل آخرين فاجعه درايران خواهدبودانشاالله
حمید
avatar
خیلی بی وجدانند
احمد
avatar
من در راديو ناله هاي انها را شنيدم.خيلي ناراحت شدم.گريه كردم.گفتم اگر ادم ها رابايد سالها زجرداد.
m
avatar
غلط کرده که گفتن اگه اینجوری بکشن بر ای طولانی شدن عمر موثره پس چرا پرتشون کردید روضخره ها آقای جعفری عقل توسرت هست که این حرف زدید خجالت بکش می خوای زود آزادشون کنی این حرفا رومیزنی قانون باید عوض شه نه این مردم مرگ بر تو
حسین
avatar
باید بگم نماینده این شهرستان از دادگستری خواسته بود تا به این شکارچیهاتخفیف بدن.چون هم دهاتی شونه.ولی در کل حفلظت از محیط زیست وحیاط وحش وظیفه همگانیه. در این کشور وقتی از حقوق حیوانات حرف می زنی خیلی ها بهت می خندن.به نظر من باید با ساخت انیمیشن و پخش از صدا وسیما فرهنگسازی بشه .از این ناجوانمردها درایران زیادن و با زور نمیشه جلوی همه اینها ایستاد.
avatar
چند میلیون جریمه بیشتر در انتظار اینهاست؟ اینها که نباید از نعمت زنده بودن بهره ببرند
کاش این اتفاق تو بلاد کفر بود اونا میدونستن با اینا چکار کنند
جهانشاه
avatar
متاسفانه در هیچ جای دنیا به سگ گربه سنگ نمیزنن ولی درایران ازکودکی به حیوانات سنگ میزنن
شهرام
avatar
باید به حال انسانیت وآدمیت گریست .لعنت به این موجود دو پا (آدم)که جز بدبختی حتی برای هم نوع خود چیز دیگری نداره.خدا لعنت کنه این جنایتکاران که این خرس ها رو کشتند.
g
avatar
باچنین افرادی باید همان کاری کردکه باخرس هاانجام دادن
avatar
با سلام صدا و سيماي ما جنايت همه جار را پخش مي كنند به جز ايران اينها را نشان بديد تا مردم بدونن هنوز هم آدمهاي پستي هستند كه بويي از عاطفه نبرده اند
گیتا
avatar
هنوز این فیلمو ندیدم اما حتی تصورش واسم دلخراشه واقا متاسفم که قبلا ÷یشگیری نمیکنن و اینجور آدمارو باید کشت
avatar
باسلام مشمئزكننده است جنايتي كه ديديم عليه موجوداتي كه همانندما مي بينند ومي ترسندشد وازطرفي اميدواركننده است كه مي بينيم نهايتا مردم مانيز از حالت بي تفاوتي نسبت به اينگونه جنايات بيرون آمده اند اما مردمان بدانند خوردن گوشت حيوانات يعني تقريبا انجام اينگونه اعمالي كه ديديم و پريشان شديم فقط به صورت رسمي تر و با آرامشي بيشتر
مرتضی
avatar
لطفأ تصاوير بيشتری از اين جنايت پخش كنيد تا همه بر عليه اين جنايت اعلاميه بدن و برخوردی در حد و انازه خود اتفاق با اين افراد شود
avatar
باز هم بنازیم به فرهنگ 2500 سالمون
یک لحظه چشمامونو ببندیم و فکر کنیم گرفتار آدمهائی هستیم که با خانواده ما اینگونه برخورد میکنند با دندون تیکه پارشون میکنیم مگه نه ؟ ولی اون خرسها بی دفاع بودند
امیر
avatar
زبونم از اینهمه وحشی گری بند اومده

یعنی این دونفر انسانن نه فکر نکنم
avatar
یادم رفت بگم که صبح که بلند شدیم قبل از اینکه خدا رو به خاطر اینکه صبح جدید رو دیدیم شکر کنیم دنبال سگ یا گربه ای بگردیم که بزنیم پاشو یا دمشو قطع کنیم. الان که مردم بلوتوث بدست هم آماده اند از فرهنگ 2500 سالمونم فیلم میگیرند . همون فرهنگی که نیاکان ما در مورد احترام به حیوانات شعر ، داستان ، مثل ، احادیث نقل کردند و به ما آموختند که حیوانات با زندگی ایرانیان اجینند و در تمام دنیا ایرانیان رو با احترامشون به حیوانات می شناختند و << ما فقط مدعیشونیم >>
A.Shuttle
avatar
این جنایتکاران باید تاوان وحشیگری خود را بدهند امیدوارم این بلا به سر خودوخانوادشان(به خصوص کودکانشان بیاید
MK
avatar
به نظرمن: ماانسانهاپست ترین موجودات روی زمین هستیم خداکنه مثل دایناسورهاهرچه زودتر منقرض بشیم تادنیا یه نفسی بکشه(به اسم اشرف مخلوقات هر غلطی که می خواهیم میکنیم)
هر کی
avatar
چی شد پس؟ شما هم فقط بلدید شعار بدید؟ لینکش دانلودش رو چرا غیرفعال کردید؟
avatar
پیام برای تمام دست اندر کاران این جنایت باید از طرف سازمانهای بین المللی پیگیری بشه قوانین این مملکت ظرافتها و ظرفیتهای جنایت و ... را در خود ندارند
این عمل را محکوم می کنم
س
avatar
چنین جنایتی نباید بی پاسخ بمونه
مهم نیست
avatar
واقعاً درست است که انسان می تواند از حیوان هم پست تر شود.این دو شکارچی انسان به نظر من از گرگ هم پست تر و بی رحم تر هستند.به نظر من مجازات حداقل 8 سال زندان برای آنها مناسب می باشد.
روح اله
avatar
با حیوانات انسانی برخورد کنیم نه مثل حیوان.
سامان
avatar
من از طرفداران خرس هستم خواهشمندم آنها را سه بار اعدام کنيد
داریوش
avatar
به نظر من باید این وحشیهارو بسپاری به دست حیوانات وحشی تا بفهمن با ابروی یه ملت بازی نکنن .
ليلا
avatar
بفقط بايد اعدام بشن بس
مهرجو
avatar
خيلي ناراحت شدم.
خرسهای اصفهان
avatar
برید ..... این دونفر رو مثل خرس روده هاشو در بیارید باز با خودشون برید روده هاشو در بیارید لقد بزنید تــــــــــــا بفهمند اذیت یعنی چــــه
زینب
avatar
من که نتونستم این فیلمو ببینم اما همونایی که شنیدم خیلی دردناک بود.اینها چطور میتونن اسم خودشونو آدم بذارن؟بزرگان دین ما به حیوانات احترام میگذاشتند.اینا آدم هم نیستن چه برسه مسلمون...!
avatar
این ها مطمئنن ادم نبودن.قضاوت با خودتون...
غريبه
avatar
بابا اينا از گرگ درنده ترهستند
avatar
كاش دستم به اون دو مرد كمتر از حيوان مي رسيد تا تكه تكه شون مي كردم و وادارشون مي كردم لحظه لحظه مرگ همديگر رو ببينند. كاش اعدامشون كنند
elham
avatar
با دیدن این فیلم با خود گفتم ای کاش ایرانی نبود
جواد
avatar
هنوز از نسل ابن زياد دراين كره خاكي دارند زندگي ميكنند
اميدوارم همين داستان براي خودشان پيش بيايد
z
avatar
واقعا اینا بیمارند من نتونستم فیلم و دانلود کنم چرا نشد؟پیشنهادم اینه که این بیمارای روانی هیچ وقت آزاد نباشند
حمید رضا
avatar
یک کلام اعدام کنید
فرهاد موسوی
avatar
واقعا متاسف شدم از دیدن این صحنه ها ولی روی سخنم با بعضی از دوستان هست که بلافاصله موضع های بی ربطی می گیرند. می گن واقعا از ایرانی بودنم خجالت می کشم یا از انسان بودنم شرمنده ام یا به اسلام و دین ربطش می دن و ... دوستان عزیز مگه همه ی ایرانی ها؟ با هم به این کار مبادرت کردن یا اینکه همه انسان ها؟ و یا فقط در مسلمان ها این اتفاق می افته؟. لطفا خودتونو کنترل کنید و یادمون باشه که خیلی ها هم هستن که برای نجات جانوران، جان خودشونو از دست دادن. اصلا همین خود شما. مگه ناراحت و خشمگین نشدید از این جنایت؟ پس باید بجای پرداختن به این صحبت ها دنبال راهی باشیم که این همسایگان ما در کره زمین (سایر موجودات زمین) طعم در آرامش زندگی کردن را بچشن.
فارس
avatar
ای خدا چقدر صبرت زیاده .به خدا با دیدن صحنه سر درد شدید گرفتم.اینا که انسان نیستند . از هزاران تا حیوون وحشی هم بدترن .
avatar
درمورد این قضیه نمیشه حرفی زد سزای این افراد باضامن اهو
حامد
avatar
موجوداتی به مراتب درنده خو و وحشی تر از وحشی ترین حیوانات موجود روی کره ی زمین هستند از کفتار هم ....
avatar
باز هم بغض گلویم را چقدر سخت می فشارد.
غم، این روزهایم گویا نمی خواهد پایان یابد.
امان از نادانی این موجود دوپا ، نمی دانم چه بگویم!
تا حالا هیچ حیوانی را ندیده ام که برای لذت و با چنین وحشیگری این چنین عصیانگرانه موجود دیگر را بدرد!
ما در کشور با ضعف قانون های محیط زیستی مواجه هستیم .
شک نکنید کسی که چنین به رحمانه تشنه خشونت است جان آدمی نیز برایش ارزشی ندارد.
امیدوارم چشمان بسته مسئولین باز شود ،
غصه دو غلاده ببر ، غصه 13 شیر باغ وحش ارم تهران ، غصه شکار آخرین مارال نر و آری این غصه ها با عصیانگری انسان ادامه خواهد داشت .
سمیه
avatar
من موفق نشدم ویدئو رو ببینم ولی ایکاش درباره نتیجه محکومیت این افراد هم خبری بدین!
همايون
avatar
موجودات زنده مانند انسان روح وجسم دارند و قوق قضائيه ما بايستي همانند قصاص انسانها اينگونه افراد عصيانگر و وحشي را مانند خودشان قصاص کنند تا در عبرتي براي ديگران شود چون اينگونه افراد در سطح شهر نيز با کوچکترين مشکلي با انسانها نيز اينچنين ميکنند
تنلب
avatar
دل تون خنک شد کیف داد بهتون ایشالا تیکه تیکتون کنند
نادر
avatar
اگراین دوتا رو باید بندازن توقفس چندتاخرس مثل اون خرس مادروبچه هاش تیکه تیکشون کنن
aseman
avatar
سلام بعد از دیدن چند دقیقه ای از این فیلم دلخراش نظرات اکثر دوستان در مورداین فیلم دلخراش در سایتهای مختلف خوندم چند تا از نظرات به نظرم ناعادلانه بود "اینکه باید با خانواده این دو به اصطلاح انسان همینطور برخورد کرد تا متوجه عمل زشت و غیر انسانیشون بشن" درسته که دیدن درد و ناراحتی عزیزانمون برای ما خیلی دردناکتر از درد و ناراحتی خودمون ولی نباید فراموش کرد هر کس باید تاوان کار اشتباه خودش بده نه اشتباه دیگران
در پناه حق
avatar
خیالت راحت که ازادشون میکنن
شهاب
avatar
درعجب هستم که انسان چگونه اشرف مخلوقات نامیده میشود؟ موجودی که درحدود یک میلیونیوم زمان بوجود آمدن کره خاکی اینچنین نظم این سیاره رو بهم ریخته و هیچ اثری جز خرابی به بار نیاورده
محمد
avatar
لعنت بر این زندگی و لعنت خدا بر ناظرین بی لیاقت که به دلیل کم کاری آنان شاهد این چنین وضعیتی هستیم .
فقط به دلیل آنکه با قتل هر جاندار مخالفم باید حبس ابد آن هم همراه خانواده شان در داخل یک قفس شوند . چنین اقدامی درس عبرت برای دیگران و آینده خواهد بود .
والسلام
مجي
avatar
صيادان آنها ايراني است
چيز بعيدي نيست از ما ايرانيان كه دائما طي اين ....سال فقط افتخارمان كشتن وزندان و كهريزك و جنايت و.... با توجيهات ديني
ما به راحتي آدم ميكشيم چه برسه به حيوان زبان بسته.
آنا
avatar
دوست دارم بدونم اگر از این فرد سوال بشه این بلا رو سر خودت بیارن،پاسخش چیه؟
حسین
avatar
از خدا میخوام یکی پیدا بشه اون کاری که اون سرحیوان زبون بسته اورده سر اون نامرد بیاره
پرستو
avatar
به نظر من با قتل عمدهیچ فرقی نداره پس مجازاتشونم نبایدفرق کنه.............
avatar
سلام به دوستای گلم.
نمیدونم چی بگم.
واقعا حالم بد شد وقتی این فیلمو دیدم.
ولی واقعا در عجبم که مسئولین چرا بعد از چند ماه این جانیارو آزاد میکنن. و مجازاتشون فقط چند تا شلاغه.
بای♥
یوسف
avatar
فقط یه کم فکر کنید کافیه فقط یه کم فکر کنید اگه یه نفر همسر و بچه تون و باهاش همچین کاری کنه چه حسی میشید یا عزیزترین کساتون و.......؟؟؟؟
خدا ازش نگذره.
علیرضا
avatar
فراموش میشند مگه نه. تو محله ما یکی از بچه های همسایه ( انسان نمای لعنت الله علیه )که احتمالا از خانواده نامحترمش ( بابا جون و مامان جون جانیش )یاد گرفته بود پای گربه ای رو قطع کرده بود ما شاهد بودیم که هر روز گربه های دیگر دورش رو می گرفتند تا که گربه به شرایطش که اون جانی براش رقم زده بود عادت کرده و حالا هر از گاهی تو خیابون می بینیمش با 3 پا . بعضی موقع ها تو خیالم فکر میکنم اگر زمان حضرت سلیمان ( سلام بر او ) بود گربه بزرگ میشد دهنش رو باز میکرد سر اون بچه رو میکند ولی بعد که برمی گردم تو حال خودم میگم نه اون گربه این کار رو نمی کرد چون ذات گربه ای داره این کار فقط از انسان بر می یاد.
علیرضا
avatar
من نمیدونم با چه روئی میریم خدمت ضامن آهو
ali
avatar
وقتی که محیط بانان را بخاطر حفظ محیط زیست محکوم به اعدام می کنند شکارچیان بیشتر به اعمال زشت خود ادامه میدهند
avatar
اگر من در اون لحظه ان جا بودم اونا را مثل خرس های بیچاره تیکه تیکشون میکردم.
avatar
این آشغالها را باید سوزاند تاهیچ اثری از وجود کثیفشون در ایران باقی نماند.


جناب قاضی پرونده این وحشی گری:

لطفاً سقف مجازات را در مورد این آشغالهای بی مصرف نادان که با آبروی ایرانی بازی کرده اند در نظر بگیرید.
avatar
با درود
اینجانب از تمامی وبلاگ ها که این خبر را پخش نمودند و در جهت اطلاع رسانی محیط زیست و … فعالیت دارند تقاضا دارم در نوشته های خود کمی دقت انجام دهند و از این دو جانی بنام شکارچی یاد نکنند بلکه همین کلمه جانی شایسته ی تفکر این فرد می باشد .
سپاس از این همه لطف و اطلاع رسانی
مهدی
avatar
در کشورهای جنوب شرق اسیا هر روز چنین اتفاقاتی می افته،
خدایا،زمین رو از وجود انسان پاک کن...
aras
avatar
باید جلوی دید همه مردم این آدم ها رو مثل این خرس ها بکشن البته نه کامل زجر کش کنن. من که می گم باید پوستشون رو زنده زنده بکنن و به مردم دنیا ثابت کنن ماایرانی ها با وحشی ها برخورد قاطع داریم و هممون وحشی نیستیم
سما
avatar
باید اعدامشون کنن به همون شکل که خودشون این جنایت رو انجام دادند
کثیری
avatar
همانطور که کشتند باید کشته شوند تا بفهمند زنده زنده کشتن یعنی چه
آيدين
avatar
واقعا چقدر ادم ميتونه پست باشه كه همچين جنايتي رو مرتكب بشه.اخه مرد ناحسابي يكي باخودت همچين كاري رو بكنه خوشت مياد؟
واقعا كه!!!!!!!
هزاربندی
avatar
سلام منم شکارجی هستم ولی امروز با دیدن این عکساخجالت میکشم تفنگ در دست بگیرم خودم یکسال تو کوه یه خرس با تولش دیدم به قدری از بازی کردن توله خرس لذت بردم که بهترین خاطره کوهنوردیم بود تو تمام عمرم امیدوارم دیگه همجین صحنه ای رو نبینیم به ایندگان هم فکر کنیم بجه هامون حق دارن از طبیعت لذت ببرن با شلیک یه تیر این لذت رو از اونا نگیریم
امیرمازندرانی
avatar
فقط می خوام بدونم بعدازانجام این جنایت .این دوقاتل چه حسی داشتن؟شایدفکرمی کنن خیلی قدرتمندند؟واقعا متاسفم...
avatar
بايد اين اجنويهارو خودخرسهاقساس كنن
مهراب بیگدلی
avatar
اموزه های دینی ماوروش برخوردامامان معصوم(ع)باحیوانات وسفارش انان به رعایت حقوق موجودات زبان بسته بقدری زیاداست که کتابهادراین موردنوشته اند 1 پیامبرمهربان اسلام فرموده اندنبایدبرای حیوان بیش ازاندازه طاقتش بارزد 2امام حسن (ع)کنارسفره دربیابان غذاتناول میفرمودندوسگی نظاره میکردحضرت لقمه ای به دهان مبارک خودمیگذاشتندولقمه ای هم برای سگ می انداختند 3 حضرت امام رضای رئوف ضامن یک بچه اهوشدومانع شکارچی شد 4 حضرت رسول(ص) میفرماینداگرجزبه ضرورت وبرای تفریح حیوانی رابکشیدان حیوان روزقیامت ازقاتل خویش شکایت میکند . بنده بعنوان یک کارشناس دینی معتقدم شکارچیان خرس هاازاموزه های دینی غافلندوقاضی پرونده علاوه برمحکومیت شکارچیان به مجازات مقررانان راملزم به حفظ رساله کند
سجاد
avatar
واقا باید همون کار رو با خودشون کرد تا بفهمن خرس ها چی کشیدن اینا از اسراییلی ها بدترن.باز صدرحمت به اسراییلی
محمد آقاهادي
avatar
وحشتناك است!همين
علی حسینی
avatar
این قاتلها رو باید در ملا عام اعدام کرد تا درس عبرتی باشه برای کسایی که اینچنین جنایت هایی مرتکب میشن.
ram
avatar
دوست عزیز سلام
خوشحالم که در این کره خاکی در میان این همه دغدغه ای که در دنیای مادی امروز وجود داره وحتی آدمیان خود خود را گم کرده اند شخصی همچون شما پیدا می شود که به محیط زیست وحیوانات ودیگر آفریده های خالق دانا عشق می ورزه من این خصلت را می ستایم . اینکه فردی حیوانی را شکار کرده صحنه غم انگیزیه کاش همه ما به ارزش وجود حیوانات پی می بردیم .
چیزی که برای من دردناکتره اینه اینه که هموطنی نا آگاه دارم و من وشما وامثال ماها که به ارزش وجود این مخلوقات واقفیم نتوانسته ایم به دیگر هموطنمان تفهیم کنیم که با کشتن هر کدام از این موجودات داریم تیشه به ریشه خودمان می زنیم. من خودم از جمله افرادی بودم که تا 10 سال پیش اگر موقعیتش پیش می آمد هر موجودی که می دیدم قتل عام می کردم چون جاهل بودم اطلاعاتم کم بود ولی الان اگه الماس هم به من بدن حاظر نیستم هیچ نوع آزاری به محیط زیست برسانم.
اگه بخوام نتیجه گیری کنم باید عرض کنم که کوتاهی از ماهاست که مروجین خوبی نیستم نه اون جاهلی که با جهلش داره به محیط زیست صدمه می رسانه ما باعلممان باید چراغی جلوی راهش قرار بدیم و هر چه که جدیتر باشیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت.
موفق باشید
اميرحسين
avatar
اين افراد يك مشت سنگدل و بيرحم سودجو هستن
كه از انسانيت بويي نبردن. حيوووووووووووووووووووووووون واقعي!
علیرضا
avatar
خدا خودش شاهد و ناظر بر اعمال انسانه
من از طرف خودم از خدا میخوام نابودشون کنه متاسفانه تو کشورمون از این انسان های
سگ صفت وبی رحم و سنگ دل زیاد هست
از خدا بی خبرای ظالم آه
علی
avatar
اعدام اعدام فقط همین
من از قاضی این پرونده خواهش میکنم التماس میکنم که حکم اعدام این دو ابلیس رو بده
کوروش
avatar
من فقط دنبال ادرسشم که برم این جانیارو بکشم الانم اشکام داره میریزه
جواد
avatar
چوبشو میخورن
آلوچه
avatar
صحنه رادیدم ازاینکه مردم راناراحت کردید ناراحتم.
مهری
avatar
وای وای خاک برسر ایرانی بودنشون - به نظر من باید زنده زنده عین خرسها کشته شوند درست کاری که با اونا شده با این احمقهای خاک برسر باید بشه - گریه ام بند نمیاد - خدا توکجایی ؟ قصاص در برابر قصاص و گرنه مسئولین باید اون دنیا پاسخگوی این جمع باشند
امین
avatar
خواهشا یک شماره تلفن از دادگاه رسیدگی یا محل برگزاری آن در اختیار مردم قرار دهید تا مطمئن بشویم این جانیان بسزای عملشون می رسند یا نه .
شهلا
avatar
این قاتلان جنایتکار را به سزایشان برسانید
آنها را در قفس یک خرس بالغ بیندازید تا انتقام آن خرس مادر بی پناه و بچه خرس های معصوم را بگیرد. این کثافت ها باید تقاص پس بدهند اگر عدالتی وجود داشته باشه 
شادی
avatar
چطور میتوانیم از مجازات این دو جنایتکار خبر دار بشیم؟ آیا آنها به سزای اعمال خود رسیدند؟ مسئولین اجرای قانون چه کردند؟  
مینو
avatar
اینها گویا شناسایی شدن اگر به جزای عمل کثیفشون نرسن یعنی هیچ قانونی در حمایت از حیوانات وجود نداره. مگه اونا چه فرقی دارن . به نظر شما یه آدم عادی و طبیعی میتونه چنین اعمالی ازش سر بزنه؟ حیف حیوون که بخواد آدم به اینها بگه . باید گفت ابلیس
سونیا
avatar
در خبرها این جنایترا خونده بودم تا این که دیروز تو اپارات دیدم .دیوانه شدم و چنان با هق هق گریه کردم که همه ترسیدند فقط نمیدونم چه طور میشه انقدر قساوت داشت الهی فرزنداشون این جوری تیکه تیکه شن از دیروز چنان بهم ریختم که یک ثانیه چهره معصومشون از جلو چشم نمیره نفسم بالا نمیاد .باید اعدامشون کنن این حیونای عوض رو
محمد
avatar
دیگرحرفی برای گفتن نیست....ناگزیرسکوووووووووووووت میکنیم...
avatar
ویدئوش کو؟
احمد
avatar
فقط با قصاص دلم آروم ميكيره
avatar
خدا لعنتشان كند.
بنظر من اينها را بايد زنده زنده بسوزانيد.
توي اون دنيا چه جوابي دارند كه بخدا بدهند؟
ازاده
avatar
بعضی انسانهاازحیوانات هم خطرناکترن.امیدوارم خداوند مرگی بدتر ازمرگ این خرسها براشون قرار بده که مطمنن همینطوره.وبازهم خداوند مهربانه که با دیدن همچین جنایتهایی عذاب بر سر ما نازل نمیکنه.
avatar
واقعاً متاسفم
حسن مینایی
avatar
جهت شفای این انسانهای کم عقل دعا کنید
متین
avatar
مثل همون بکشینش
ارمین
avatar
مرگ بر انسانهای حیوان ؟آزار
ناشناس
avatar
لطفاازمناطق شکارممنوع سمیرم خصوصأشهرحنا بیشتر حفاظت کنید وعشایررااز آنجادورکنیدوبه محیطبانهاهم شفارش کنیدکه خودشان شکارنکنندچون حدود ده سالاست درمنطقه شکارممنوع شهرحناتعدادی قوچ ومیش وگل وبز است که ماهرچه منتظریم بیشترشوند بیشترنمیشوند علت راپرسیدیم میگوییند محیط زیست حنا موروسی است واقایان جعفری وقبادپور خودشان شکتارمیکنند
aslan
avatar
بایدانهارابجای خرش شکارکرد.بایداعدام شوندتادرس عبرتی برای دیگرصیادان شود.مگرخودشان فرزندندارند عاطفه و احساس ندارند.کلمه انسان برای آنهاحرام است

نظر خود را بنويسيد comment

تبلیغات
ارزيابي اين خبر
3.94
Copyright 2008 Isdle.ir by ROYALMAX