نوشته شده در ساعت 15:30:42 , مورخ 01/09/1390
کد خبر : 90091007

پس از دو روز از واقعه منطقه حفاظت شده «کولک»:
محیطبان ایلامی از بیمارستان مرخص شد / ضارب دستگیر شد


 بزرگنمایی

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از دستگیری ضارب محیطبان «موسوی» توسط هنگ مرزی نیروی انتظامی استان خبر داد. این شکارچی متخلف برای فرار از چنگ قانون، با شلیک گلوله به سوی محیطبانان متواری شده بود.

«غلامحسین کاظمی» مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام با اعلام این خبر به سبزپرس گفت: مأموران یگان حفاظت این اداره کل، ساعت سه و 35 دقیقه بامداد روز شنبه (28 آبان) در حین گشت وکنترل در منطقه حفاظت شده «کولک» متوجه دو شکارچی متخلف شدند که اقدام به شکار دو «کل» و «بز» کرده بودند. در نهایت پس از تعقیب و گریزی طولانی در زیستگاه «تنگ تاریکه»، محیطبانان پرتلاش منطقه آنها را دستگیر کردند.
وی ادامه داد: در حین دستگیری، یکی از متخلفان اقدام به فرار و تیراندازی به سوی مأموران یگان حفاظت محیط زیست کرد که در اثر این تیراندازی، یکی از محیطبانان به نام «سیدعلی موسوی» از ناحیه کتف چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و زخمی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام افزود: در پیگیری این پرونده و دستگیری ضارب، نیروی انتظامی استان نقش بسیار ارزنده ای را ایفا کرد و لازم است از تمام زحمات این عزیزان قدردانی شود. 
او افزود: عزیزان نیروی انتظامی از همان ساعات اولیه این حادثه، تمامی تمهیدات لازم برای دستگیری ضارب را در دستور کار خود و هنگ مرزبانی استان قرار دادند که در نهایت موفق شدند پس از حدود 48 ساعت این متخلف را دستگیر کنند. 
کاظمی خاطر نشان کرد: آقای موسوی تحت عمل جراحی قرار گرفتند و امروز از بیمارستان مرخص شدند و حال ایشان خوب است. 
او گفت: هم اکنون در حال پیگیری حقوقی این پرونده هستیم و امیدواریم با همکاری خوب دستگاه قضایی متخلفان به سزای عمل خود برسند. 


نظرات (1 نظر نوشته شده است):

محيطبان
avatar
سرپرست دفتر حقوقي محيط زيست چرا اقدام به اصلاح قوانين نمي كنيد اين بار ما تيراندازي نكرديم شكارچيان ما را نشانه گرفتند محيطبان براي دفاع از جان خود هم جرات استفاده از سلاح ندارد اين شكارچي فردا يا پس فردا تبرئه مي شود چون ركن معنوي جرم صورت نگرفته است تير بصورت تصادفي شليك شده است

نظر خود را بنويسيد comment

تبلیغات
ارزيابي اين خبر
5.00
Copyright 2008 Isdle.ir by ROYALMAX