نوشته شده در ساعت 14:10:21 , مورخ 23/12/1390
کد خبر : 90121156

درخواست جمعی از فعالان و متخصصان محیط زیست از رهبر معظم انقلاب
دستور توقف ساخت پالایشگاه در میانکاله را صادر کنید


 بزرگنمایی

سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی: جمعی از فعالان محیط زیست، متخصصان و صاحبنظران و خبرنگاران محیط زیست رسانه های جمعی با امضا طوماری خطاب به رهبر معظم انقلاب خواستار توقف ساخت پالایشگاه در دهستان میانکاله در نزدیکی پناهگاه حیات وحش میانکاله شدند.

دراين طومار که به امضا جمع کثيري از فعالان محيط زيست رسيده، نام معصومه ابتکار رييس کميته محيط زيست شوراي شهر تهران، محمد حسن پيراسته مدير کل اسبق محيط زيست استان تهران و جمعي از مديران وکارشناسان قديمي محيط زيست و نيز نام چند تن از فعالان رسانه اي هم ديده مي شود.

متن طومار به شرح زير است :

حضرت آيـت الله الـعظمي خـامنه اي

رهـبر مـعظم انـقلاب اسـلامي

اينجانبان امضاء كنندگان ذيل، مخالفت خود را با احداث پالايشگاه در دهستان مـيانكاله شهرستان بهـشهر در استان مـازندران، بنا به دلايل زير اعلام مي کنيم و با توجه به حساسيت حـضرت عـالي نسبت به حفظ محيط زيست و حفظ اراضي ارزشمند کشاورزي درخواست داريم پيش از آن که هزينه اي براي اجراي اين طرح صورت گيرد، دستور توقف عمليات احداث پالايشگاه، و انجام ارزيابي اجتماعي و زيست محيطي دقيق طرح توسط کارشناسان مستقل، نمايندگان جوامع محلي، و نمايندگان سازمان هاي مردم نهاد را صادر فرماييد.

1- اراضي دهستان ميانكاله در حدود 16000 هكتار است كه بخش هاي قابل توجهي از آن با احداث پالايشگاه، جاده هاي مربوطه، مخازن، و صنايع پيراموني، ارزش خود را در توليد محصولات کشاورزي و دامي از دست خواهد داد.

2- يكي از بي مانندترين زيستبوم هاي دريايي- تالابي ايران، يعني پناهگاه حيات وحش ميانكاله، در نزديكي منطقه ي مورد نظر براي پالايشگاه مورد تخريب و آلودگي قرار خواهد گرفت.

3- با در نظر گرفتن اين نکته که همواره صنايع نفتي و پتروشيمي، آلاينده‌هاي زيست‌محيطي شامل گاز خروجي از دودکش‌ها، ذرات معلق، غبارصنعتي، آلودگيفاضلاب‌ها، پساب‌هاي صنعتي، آلودگي‌هاي فيزيکي، شيميايي، بيولوژيک، SO2، NOX، H2S، CO2، CO، O3، NO2 و فلزات سنگين را بدنبال دارد احداث چنين طرحهاي در اين منطقه با اکوسيستم خاص و بالا بودن سطح سفره هاي آب زير زميني که احتمال انتقال و انتشار آلودگي هاي صنعتي را در پي خواهد داشت، بسيار بالا است.

4- منطقه مذكور، در بالادست بخش جنوب غربي ميانكاله قرار دارد و سيلاب هاي زمستاني و بهاري تمامي آلودگيهاي نفتي و شيميايي پديد آمده را توسط رودخانه ها و كانال هاي زهكشي وارد تالاب ميانكاله خواهد کرد.

5- دهستان ميانكاله يا 1900 هكتار باغ، از قطبهاي مهم تأمين مركبات كشور با توليد بيش از 47400 تن در سال است که با تغيير کاربري و آلودگي محيط، مورد تهديد قرار خواهد گرفت.

6- در دهستان ميانكاله 70000 رأس گوسفند و 7400 راس گاو و گاوميش به صورت سنتي و صنعتي نگهداري مي¬شود؛ تغيير كاربري زمينها، تغيير بافت جمعيتي، و آلودگيهاي صنعتي، فعاليتهاي اشتغال زا و حياتي دامپروري را مختل خواهد کرد.

7- سيماي طبيعي بي مانند منطقه که از لحاظ حفظ ثروتهاي زيستي و از جنبه درآمدزايي و اشتغال از طريق گردشگري داراي اهميت بسيار است، تحت تأثير اين ساخت و ساز غيرضروري نابود خواهد شد.

8- آبزي پروري در دهستان ميانكاله با توليد بيش از 6700 تن ماهي در سال و اشتغال مستقيم و غير مستقيم براي بيش از 4000 نفر، به واسطه احداث پالايشگاه دستخوش آسيب جدي خواهد شد.

9- نظر به اينکه 61درصد از مساحت کشور در اقليم خشك و فراخشك قرار دارد كه 1/3 برابر درصد جهاني (6/19 درصد) است. لذا با اين حجم بالاي اراضي خشک در کشور، حفظ اراضي حاصلخيز خطه شمال در جهت تأمين نيازهاي خوراکي و دامي کشور در راستاي حفظ استقلال اقتـصادي از بيگانگان، همواره از اولويت هايمورد توجه مي باشد.

10- همانطور که مستحضريد محل قرارگيري صنايع با در نظر گرفتن ملاحظات محيطي و اقليمي در نقاطي جايابي مي گردد، که در مسير وزش باد، به سمت مراکز استقرار و تجمع انساني و اراضي کشاورزي، باغي و مراکز پرورشي دام و طيور قرار نداشته باشد؛ با توجه به اختلاف حرارتي دريا و خشکي که بطور فصليوزش بادهاي محلي را در منطقه سبب مي گردد، در فصول بهار و تابستان، استقرار پرفشار برفراز درياي خزر، جريان باد غالب در منطقه، از دريا به خشکي خواهد بود که اين خصيصه از نقطه نظر انتقال و انتشار آلودگي، حائز اهميت مي باشد.

با سـپاس از تـوجه حضـرت عـالي

 

علاقه مندان به امضای نامه از فعالان و علاقه مندان سراسر ایران دعوت کرده اند تا به منظور امضای این نامه، نام خود را به نشانی پست الکترونیک miankaleh.protect@gmail.com ارسال کنند. 

 

نظرات (317 نظر نوشته شده است):

avatar
اينجانب بعنوان يك بهشهري از مسئولين استمداد مي طلبم تا جلوي اين معظل زيست محيطي گرفته شود
e t
avatar
سلام و درود بر رهبر عزیزمان
ای رهبر آزاده
برای میانکاله
آماده ایم آماده
علیپور
avatar
فقط اذن رهبری است که می تواند جلوی نفرین آیندگان را بگیرد، رهبری که همواره حامی محیط زیست کشور استٰ، من بعید می دانم که جناب محمدزاده موافق احداث پالایشگاه باشد ولی مصوبه سفر دولت باعث صدور این مجوز شده است،سازمان محیط زیست با احداث یک مرغداری در شمال مخالفت می کند و در شگفتم که چگونه مجوز این تخریب را داده است، به هرحال در صورت احداث پالایشگاه فاتحه میانکاله و طبیعت بهشهر خوانده می شود و نفرین آن گریبانگیر نماینده بهشهر را خواهد گرفت
avatar
درود بر سبز پرس یدگار ماندگار از یاسر انصاری عزیز که همواره یار و پشتیبان دلسوزان طبیعت است .
avatar
اینجانب یقین دارم رهبر فرزانه هرگز دست رد بر سینه دل سوختگان طبیعت نمیزنند و با قاطئیت دستور توقف این پروپه مهلک را خواهند داد .
شهرام توانا -یک بهشهری
avatar
آفرین بر خبرگزاری محیط زیست ایران و آقای منصوری دیده بان میانکاله که پیگیرانه سالهاست از راههای مختلف برای جلوگیری از این اتفاق نا میمون تلاش میکند . امروز بعنوان ساکنان این سر زمین سبز باید یکصدا از این اتفاق شوم جلوگیری کنیم .
شهرام توانا -یک بهشهری
avatar
لطفا نام من را نیز بعنوان یک بهشهری مخالف پالایشگاه در زیر طومار قرار دهید . در ضمن پیشنهاد میکنم ساز و کاری برای جمع آوری نام و مشخصات مخالفان این طرح در سایت حبرگزاری محیط زیست قرار دهید تا ما ساکنان این سرزمین مخالفت خودمان با این پروژه به گوش رهبر انقلاب برسانیم . همواره پیروز باشید .
بهشهري
avatar
درود بر دوستداران طبيعت
مريم رحماني
avatar
با نظر فوق موافقم...متاسفم كه كسي به جد در سازمان محيط زيست نتوانسته اقدامي جدي براي انصراف از پروژه انجام دهد.
avatar
من هم به نوبه خودم مخالفت خود را اعلام میدارم
پيام احتسابيان
avatar
من هم با هر گونه ساخت و ساز و تغيير كاربري پناهگاه حيات وحش ميانكاله و اطراف آن مخالف هستم و از كليه مسولين حكومتي درخواست دخالت در امور زيست محيطي را دارم. فكر مي كنم زماني رسيده باشد كه مسولين در هر رده با تغيير رويكرد در برنامه هاي مخرب زيست محيطي نسبت به آنچه بر محيط زيست ايران مي رود آگاه باشند و احساس مسوليت كنند.
سینا کفشی
avatar
من هم بعنوان کسی که داره اینجا زندگی میکنه بشدت با احداث پالایشگاه مخالفم.امیدوارم گوش شنوا پیدا بشه!
somaye
avatar
امیدوارم این نامه مطلعشون کنه که دارن با دستای خودشون خراب میکنن جایی رو که نباید....ما با از دست دادن میانکاله زمینه ی زندگیمون رو از دست خواهیم داد.طبیعت مادر ماست،باحفظ آن به حفظ خودمان کمک کنیم.
محمدعلی الله قلی
avatar
دوست عزیز وهمکار سخت کوش و نازنین,
حر منصوری عبدالملکی"
توجهت به حفظ میانکاله و نجات جان ۱۰ ها هزار پرنده آن وهمچنین محیط زیست مردم آنجا و ... بسیار ستودنیست.
امیدوارم دیدن تلاشها و پیگیری هایت الگویی باشد برای همه کسانی که از محیطزیست فقط نوشتن مقالات بی ارزش و انجام پروژه های بی نتیجه را بلد هستند و دیگر هیچ، همچنین بلکه غیرتی هم از مدیران زحمتکش و نان حلال دربیار محیطزیست ببینیم وامیدوارم قابل بدانی نام من و کانون محیط بان را هم به نامه اضافه کنی (اگر دیر نشده باشد)
شهرزاد کمالی
avatar
من هم مخالفتم رو با احداث این پالایشگاه اعلام می کنم.
ویدا
avatar
درود بسیار برشما ایران دوستان که بیتفاوت از کنار این جنایت هایی که انسانها با طبیعت و داشته هایمان میکنند نمیگذرید و با داده رسانی های خود دیگران را بیدار میکنید.من نیز همچون دیگر طبیعت دوستان احداث پالایشگاه در میانکاله را تحریم میکنم.
رضا
avatar
گر چه من ساکن این محل نیستم ولی تا کی باید ای نابودی محیط زیست ادامه پیدا کنه؟تو رو خدا متوقفش کنید.
مائده
avatar
من هم به عنوان کارشناس منابع طبیعی و دوستدار طبیعت مخالفت خود را اعلام میدارم و مطمئنم که رهبر معظم انقلاب نیز از ما دوستداران طبیعت دفاع خواهد کرد.
فاطمه
avatar
من هم به عنوان کسی که در همین حوالی زندگی میکنه مخالفم
avatar
امیدوارم گوهر میانکاله هرگز آلوده به بوی نفت نشود ...
فردین ثنایی
avatar
مطمئنا احداث این پالایشگاه جز خسارت چیز دیگری در پی نخواهد داشت
مونا قدسی
avatar
من نیز به عنوان حامی و دوستدار محیط زیست؛ مخالفت خود را جهت احداث پالایشگاه اعلام میدارم؛ لطفا بیش از این جامعه زیست محیطی مان را به سوی نابودی سوق ندهیم ...
avatar
سخنی از ته دل
با سلام به همه مسئولین محترم منطقه ای و کشوری
آنچه که باعث شد فعالین زیست محیطی و جمع کثیری از جوانان نسبت به عدم احداث پالایشگاه اقداماتی نمایند از سر نادیده گرفتن زحمات مسئولین به جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه یا اهداف محفلی و جناحی نیست
جمعی که این طومار را امضا نموده اند بخشی از جان خود را پای امضا یشان گذاشته اند چراکه میانکاله حیاتشان است.
نسل ها در میاکاله زیسته اند و این اکوسیستم را برای نسل های بعد حفظش نموده اند
مشاغل سخت و طاقت فرسای کشاورزی و دامداری و .. را به جان خریدند تا جانشان را حفظ کنند و توجه به زرق و برق زندگی صنعتی نکرده اند
اینجا هر نسل از نسل بعد خود قول می گیرد که میراث پدران را حفظ نماید - باغ هایی همچون نخلستان های علی (ع) در کوفه
هر کودکی که متولد می شود بعد از صدای اذان صدای چه چه مستانه و سبوح و قدوس گفتن پرندگان را می شنود
باور بفر مایید اگر هدف انبیا و هدف انقلاب اسلامی ماانسان سازی باشد آدم با دیدن و تفکر در این آثار و آیات خدا متحول خواهد شد
همچنین تمامی اهداف اقتصادی احداث پلایشگاه با توسعه طرح های بومی همچون - کشاورزی و صنایع تبدیلی مربوط به آن
دامداری صنعتی - آبزی پروری و شیلات - گردشگری اسلامی - صنایع دستی و ... قابل دست یابی است
لذا از طلاگشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید
فرانک
avatar
به داد سرزمینم برسید.نذارید به همین سادگی نابود شه.این طبیعت دست ما امانته و متعلق به فرزندان ما هم هست.حالا خوبه تو قرآن هم خداوند از بین بردن طبیعت و درختان را حرام اعلام کرده و مانند شکستن بالهای فرشته هاش میدونه.مطمئنم همه ی اونایی که وجدان دارن و دلشون واسه کشورشون میسوزه با این کار مخالفن
فرانک
avatar
به داد سرزمینم برسید.نذارید به همین سادگی نابود شه.این طبیعت دست ما امانته و متعلق به فرزندان ما هم هست.حالا خوبه تو قرآن هم خداوند از بین بردن طبیعت و درختان را حرام اعلام کرده و مانند شکستن بالهای فرشته هاش میدونه.مطمئنم همه ی اونایی که وجدان دارن و دلشون واسه کشورشون میسوزه با این کار مخالفن
avatar
این کار مخالف با توسعه پایدار است
mahsa
avatar
من هم بانظردوستان موافقم,ودوست دارم در زادگاهم خوب وسالم زندگی کنم واز نعمت هوای پاک بهره ببرم و همچنان بتونم دیدن فلامینگوها و پرندگان سیبری را باز هم تجربه کنم
دوستدار محیط زیست ایران
avatar
تخریب پشت تخریب! از پارک ملی گلستان که واقعا چیزی جز تپه های خاکی و بدون گیاه باقی نمونده. مگه چند درصد از کشور مارو پوشش جنگلی آن هم نه به معنای واقعی پوشش داده که کمر به نابودی همین میزان اندک سرمایه بستیم؟؟ عاجزانه درخواست کمک و حمایت از مقام معظم رهبری داریم.
mahsa
avatar
من هم بانظردوستان موافقم,ودوست دارم در زادگاهم خوب وسالم زندگی کنم واز نعمت هوای پاک بهره ببرم و همچنان بتونم دیدن فلامینگوها و پرندگان سیبری را باز هم تجربه کنم
آرش
avatar
بـه عنوان یک بهشهری با احداث پالایشگاه مخالفم
مزدک نصیری
avatar
لطفا نام من را وارد کنید.
موسی دهقانی
avatar
به عنوان یک ایرانی و دوستدار این مرز و بوم و با توجه به دانش خود با احداث این پتروشیمی در زیر حوضه میانکاله مخالفم
بزرگی‌
avatar
مخالفم با این تاسیس

طبیعت از نفت با ارزش تر است
ماندانا خرم
avatar
من هم با احداث پالایشگاه مخالفم
مزدک نصیری
avatar
لطفا نام من را وارد کنید.
vahid karimi
avatar
زیبایی های طبیعت را از بین نبرید
مونا قدسی
avatar
من نیز به عنوان حامی و دوست دار محیط زیست با احداث پالایشگاه در آن منطقه مخالفم.
لطفا بیش از این محیط زیست خود را به سوی نابودی سوق ندهیم...
ندا پیمان
avatar
اينجانب بعنوان يك بهشهري از مسئولين استمداد مي طلبم تا جلوي اين معظل زيست محيطي گرفته شود
علی رازی
avatar
من هم مخالفم.
م . پ
avatar
لطفا نام من را هم در زیر این طومار قرار بدهید . راستش چشم آب نمی خورد ! اما از نشستن و هیچ کار نکردن هم درد درمان نمیشود . امیدوارم نتیجه مثبتی از این اقدام بگیریم .
مهدیه نصرتی
avatar
مخالفم با هر گونه تخریب و ایجاد آلودگی مخالفم
نکیسا
avatar
لطفا نام من رو هم در این لیست قرار بدین واقعا حیف از این همه زیبایی و آرامش که به خاطر آسایش خودمون داریم از بین میبریم غافل از اینکه آسایش واقعی همین طبیعت و آرامش اونه......
مهدی ورجانى
avatar
با سلام من فکر میکنم برای ساخت پالایشگاه جاهای زیادی وجود داره که نیازی به تخریب محیط زیست نیست
avatar
بهتره که از استعداد بوم شناختی منطقه برای آبادانی میانکاله استفاده بشه تا اینکه با یک کالای غیر بومی برای مردم ایجاد اشتغال کنیم آنهم به قیمت نابودی خود همان مردم!
petrolum refining
avatar
بـه عنوان یک بهشهری با احداث پالایشگاه موافقم ... محیط زیست به اندازه کافی هست غصه نخورین
محمد جواد بدیع
avatar
اجازه ندیم داشته های زیست محیطی مون رو از این بیشتر از دست بدیم
nastaran
avatar
1)به عنوان یک بهشهری که روزگاری شهرش بزرگترین کارخانه های نساجی را داشته و آن را از دست داده می خواهم که طبیعت زیبایش را نابود نکنند.
2)به عنوان یک مادر نمی خواهم فرزندم بیماری های پوستی و گوارشی بگیرد.
3)به عنوان یک دوست دار محیط زیست نمی خواهم طیعت زیبای شبه جزیره ی میانکاله با پوشش گیاهی منحصر بفردش و روستاهای نزدیکش از بین برود.
محمدرضا فریدی
avatar
مسئله دشواری نیست. مانتوفروشی هارو دیدین که نوشتن با بستنی وارد نشوید یا دیده اید که نوشته اند لطفا سیگار نکشید یا مثلا ندیده اید یکی نوشته رو دیوار که اینجا آشغال نریزید، این جملات میخواهند بگویند که ما اینجا زندگی میکنیم یا تصمیم گرفته ایم زندگی کنیم یا شاید چیزی شبیه زندگی را تجربه کنیم، اینجوری که محیطی را که ما میخواهیم زندگی کنیم همان چیزی ست که به آن میگویند محیط زیست. محیطی را که میخواهیم در آن زیست کنیم خراب نکنیم. شاید موجودات مناسبی برای زیست نباشیم اما حداقل میتونیم محیطی را که موجودات دیگری در آن زیست میکنند خراب نکنیم
avatar
با سلام . پالایشگاه را میشه جای دیگه ساخت ولی محیط زیست صد ها سال طول میکشه تا درست بشه . جلوی این فاجعه زیست محیطی را بگیرین و نگذارین که این پالایشگاه اینجا احداث بشه .!
هومن روانبخش
avatar
به امید روزی که به توسعه پایدار برسیم
علی سالمی
avatar
با سلام . به خدا خود کفایی ارزش نابودی محیط زیست رو نداره . من نمیدونم پای ورقه ی این طرح ها رو مثل جاده وسط جنگل و جاده وسط بافق و پالایشگاه در میانکانه رو کیا امضا میکنند . ببینم اینا که موافق این طرحها هستند اصلا سواد دارند؟؟؟ از یه بچه هم بپرسید میگه نه چه برسه به مسئولین که همه دکتر مهندس هستند . خلاصه ما میخوایم این پروژه متوقف بشه . ( من هم مخالف احداث این پالایشگاه هستم .)
Ramin Khosravi
avatar
I am not against progress. but it shouldn't be done to the expence of other sectors
bahram saraie
avatar
kharabkarane hastam ke mohite ziste keshvaram ro be nabudi mikeshe
man mokhalefe in eghdamate
حسین بدری پور
avatar
نمی دانم این ترم های پرطمطراق زیست محیطی مانند آمایش سرزمین - ارزیابی اثرات زیست محیطی و .... چه وقت در فرهنگ توسعه اقتصادی معنی پیدا خواهد کرد. توسعه پایدار پیش کش
ایمان ابراهیمی
avatar
نام من هم:)
شهریار
avatar
ما میخوایم یه کشور قدرتمند باشیم اما به چه بهایی به بهای از دست دادن منابع طبیعیمون اگر این طور پیش بره دو روز دیگه حتما میگن حافظیه شیراز باید خراب بشه چون میخوان از وسطش یه اتوبان رد کنن بابا به جای نابودی این منابع بکر مسئولان برن سراغ اون همه زمین بایر دشت کویر و کویر لوت .اونجا جون میده برای توربین های از نسل توربینهای منجیل.به خدا پیشرفت کردن به بهای نابودی منابع طبیعی به فحش و لعنت مردم و نابودی اون دنیا نمی ارزه
بابک
avatar
من هم مخالفت خود را اعلام می دارم.
avatar
لطفاً اسم مرا وارد کنید.
avatar
لطفاً اسم مرا وارد کنید.
آرمین
avatar
سلام به ایران و ایرانی من با ساخت پالایشگاه میانکاله که موجب نابودی مردمانش و از بین رفتن کامل این زیستگاه بی نظیر و بسیار حساس میشود مخالفم امیدوارم پالایشگاه در این منطقه ساخته نشود به امید خدا
sahvar shadmani
avatar
tkhrib mohit zist nabod kardane ayande ast.
reihan gh
avatar
به عنوان حامی و دوستدار محیط زیست با احداث پالایشگاه در میانکاله مخالفم
میترا البرزی منش
avatar
لطفا نام انجمن پایشگران حامی محیط زیست را نیز در بیانیه مخالفت با احداث پالایشگاه در میانکاله درج نمایید.
با تشکر
مدیر عامل انجمن
میترا البرزی منش
سهیل ساهور-یک بهشهری
avatar
مطمئناً احداث پالایشگاه در این مکان مضراتی برای این منطقه نادر داردو من هم با احداث این پالایشگاه مخالفم
مجید محمدی
avatar
میانکاله آرام بخواب که ایرانیان تو را دوست دارند. من خواستار حفظ این عروس زیبا هستم دوست دارم پرواز پرندگان زیبا بر فراز آسمان بهشهر همیشگی باشد
مزدک نصیری
avatar
لطفا نام من را نیز به مخالفان این طرح اضافه کنید .
مهران
avatar
منم هستم.
لیلا حبیبی
avatar
ما هم مخالفیم!
کویر را اباد کردند حالا رفتند سراغ شمال!
عاطفه
avatar
سرمایه های کشورم را بیش از این نابود نکنیــــد ...امضا میکنم به نام طبیعت به نام ایرانم
عمادی
avatar
من هم به عنوان کسی که در این شهر زندگی می کنه با احداث پالایشگاه مخالفم!
چرا آخه ما نباید لیاقت داشتن همچین گنج طبیعی رو داشته باشیم؟!
علی رضا اشتیاقی
avatar
به نظر من بشر دیگه به اندازه کافی پیشرفت کرده و تخریب و نابودی که اصطلاحا پیشرفت تلفظ میشه کافیه...
avatar
نام بنده را نيز به ليست اضافه كنيد.
عاطفه وحیدنیا
avatar
من هم با کوچک ترین تخریب و آلودگی در بهشت میانکاله مخالفم.
shahram
avatar
هر سخت و سازی توسعه نیست. اکوسیستم این منطقه ودیعه‌ای الهی است که باید برای نسل بعد به ارث گذشته شود
sara
avatar
omidvaram in ettefagh nayofte, chon avaghebesh faghat pashimoonie
فخرالدین سیدی
avatar
طراحان و سازندگان محترم پالایشگاه، مطمئنم که شما با نیت خیر می خواهید این پروژه را اجرا کنید و احتمالاً تعلق خاطری هم به منطقه و مردم آن دارید. حتما می دانید هر کاری که با نیت خیر انجام می شود الزاماً درست و به نفع مردم نیست.یک لحظه فکر کنید با ساخت پالایشگاه در چنین محیط حساس و شکننده ای چه میراثی برای فرزندانمان خواهیم گذاشت. زمین های مرده، مردمان رنجور و طبیعتی بیمار. آیا پرداخت چنین هزینه سنگینی برای ساخت یک پالایشگاه که در بهترین حالت برای چند صد نفر اشتغال ایجاد می کند، عاقلانه است؟
احمــدیان
avatar
در راستای اصل 50 قانون اساسی و به عنوان یک بهشهری، من نیز خواهشمندم هر گونه طرحی که به نوعی ،اکوسیستم حساس این جایگاه خاص را در معرض تهدید قرار می دهد، با عنایت مسئولان ، متوقف گردد.
خسروي
avatar
مكان زيبا و آرام ي براي پرندگان كه بايد علاوه بر رسيدگي بيشتر حفظ و نگهداري شود .
زهرا
avatar
به طبیعت جفا نکنید
وطن پرست
avatar
نه تنها با این طرح بلکه با هر طرحی که محیط زیست را به خطر بیاندازد مخالفم
س. ص
avatar
امیدوارم شاهد این اتفاق نباشیم
وحید انصاری
avatar
این کار خیانت به محیط زیست امروز و چشم بستن به فردا هاست . من هم مخالفم
افسانه منصوری
avatar
منم به عنوان یک بومی این منطقه بکر و زیبا با ساختن این پالایشگاه مخالفم.امیدوارم که مسئولان زیربط در تصمیم خود تجدید نظر کرده وصنعتی بومی را جایگزین این صنعت مخرب و غیر بومی کنند.
فرشته ندایی
avatar
احداث پالایشگاه = مرگ حتمی میانکاله
مخالف احداث پالایشگاه
احمد اشرفي
avatar
به نمايندگي از جمعيت دوستداران محيط زيست شرق مازندران و حاميان دوستدار گردشگري و ميراث طبيعي مخالف شديد خود را از احداث پالايشگاه اعلام مي داريم و اميدواريم كه با توصيه كارشناسان دلسوز محيط زيست از ساخت اين پالايشگاه كه دستاوردي جز مرگ دومين زيستگاه بيوسفري جهان ندارد، جلوگيري شود. اصرار نماينده محترم مجلس شهرستان بر ساخت پالايشگاه بدون كارشناسي مي باشد و مشكل اشتغال از اين طريق حل نخواهد شد.
ساسان مرتضوی
avatar
من به عنوان ساکن این منطقه و دوستدار محیط زیست با ساخت این پالایشگاه که نابودی محیط زیست منطقه و تالاب میانکاله را در پی خواهد داشت به شدت مخالفم
محمد
avatar
بابا اصلا میگم طبیعت هیچ!میانکاله هیچ! به فاصله کمتر از یک کیلومتر 4000 نفر دارن زندگی میکنن.سلامتی مردم براشون مهم نیست؟
sam
avatar
امیدوارم بزرگان ومصلحت اندیشان جامعه اندیشه ای سبز و علمی را ارائه بدهند
مرضیه عقدایی
avatar
(من بعد از 6سال که آرزوی دیدن میانکاله در سر می پروروندم بالاخره الان اینجام در زاغمرز. )

اعلام مخالفت باساخت این پالایشگاه، بخاطر حفاظت از زمین و ساکنانش
پانته آ اردانی
avatar
با هرگونه کار توسعه ای به خصوص احداث پالایشگاه در میان کاله مخالفم.
avatar
من هم مخالف ایجاد این پالایشگاه هستم
مژده
avatar
من هم به عنوان یک ایرانی عاشق طبیعت با یاران عزیزمدر این راه همراه میشم... به امید اینکه نتیجه ای داشته باشه
حامد صلواتی محمدی
avatar
همیشه نام میانکاله یادآور طبیعت بکر وزیبای منطقه بوده،لطفا" اجازه ندید تخریب بشه.
حامد.ظ
avatar
من هم مخالفم
معصومه ارغوان
avatar
بادرود بررسی های کارشناسانه مطمئنا روشن خواهد نمود که احداث پالایشگاه در شهروجای دیگری مقرون به صرفه تر خواهد بودوتجربه های فراوان نشان داده که اینگونه اقدامات بلایی بر سر محیط زیست این مرزوبوم آورده که هرگز قابل جبران نخواهد بود .
مونا
avatar
من نیز به عنوان حامی و دوستدار محیط زیست؛ مخالفت خود را جهت احداث پالایشگاه اعلام میدارم؛ لطفا بیش از این جامعه زیست محیطی مان را به سوی نابودی سوق ندهیم
avatar
ستاره با
کهکشان سخن میگوید
علف با صحرا ومن با تو
سخن میگویم
دستت را به من بده نامت را به من بگو. من ریشه های تو را دریافتم.من درد مشترکم مرا فریاد کن.
برای حفظ و حراست از این میراث خدادای تا پایان جان ایستاده ایم. چه کسی است مارا یاری کند. محسن بیگلربیگی. بستری در بیمارستان مهر بهشهر
آرش از بهشهر
avatar
من به عنوان یک بهشهری با ساخت این پالایشگاه در شهر خود کاملا مخالفم چون باعث نابودی طبیعت و آسیب دیدگی هایی در دراز مدت میشود.
مصطفی هاشمی از بهشهر
avatar
به یقین باید گفت ذخیره گاه زیستی میانکاله ازجمله زیست بوم های بی نظیر جهان است که با ایجاد پالایشگاه و امثال آن نابود خواهد شد. بر همه ماست که برای حفظ این سرمایه ملی تلاش کرده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نورزیم.
سعدی مرتضوی
avatar
من به عنوان یک بهشهری باپالایشگاه که مطمعنن باعث مشکلات زیست محیطی وبهداشتی برای مردم و حیات وحش منطقه میشود،مخالفم
مهدی کاظمی
avatar
من به عنوان کسی که اصالتا بهشهری نیستم احساس میکنم نباید زیبایی های طبیعی این بهشت کوچک رو فدای اهداف اقتصادی کرد...
مریم اسدی
avatar
ظاهرش اینطوریه که یه پالایشگاه احداث میشه و فلان قدر هزینه داره، ولی واقعا هزینه های واقعی خیلی بیشتر از اونیه که بشه حسابش کرد، چیزایی که از دست میره، چون طبیعیهف به راحتی دوباره به دست نمیاد
یه روزی ، نسل های بعد از ما، مارو بابت این همه بی موالاتی و بی توجهی به طبیعت، و این همه خودخواهیمون سرزنش میکنند، حتی اگر ما دیگه نباشیم
جمعي از دهياران دهستان ميانکاله
avatar
با درود. پسنديده است بجاي صنعت مخرب و غير بومي نفت که مطمئنا در آينده اي نه چندان دور باعث لعن و نفرين فرزندان ما خواهد شد صنايع بومي متناسب باپتانسيلهاي منطقه تقويت گردد.
سیدجواد امینی
avatar
با نگاهی به کتب تاریخی مشاهده می شود تا کمتر 100 سال قبل منطقه بهشهر (حتی در دشت)دارای جنگلی انبوه و سر سبز بوده که جهانگردان خارجی عبور از آن را در روز به سختی بیان می کردند. تنها چیزی که از آن مناطق بکر مانده قسمت ناچیزی از جنگل و همین میانکاله است که نوبت نابودی آن رسیده است اگر بهانه اشتغال جوانان باشد که معمولا غیر بومی ها در اولویتند(در سفری که به داشتم منطقه ویژه اقتصادی خرمشهر داشتم آنجا مصوب شد که از نیروی غیر بومی استفاده نشود)( مخصوصا که این کار تخصصی جنوبی هاست)و می توان با صنایع دیگر هم محیط زیست راحفظ و هم اشتغال ایجاد نمود؛مخصوصا در بخش گردشگری.
سهیلا
avatar
به شدت مخالفم، خواهشمندم بیش از این بدن رنجور و زخم دیدۀ این زیست بوم بیمار را نلرزانید. نگذارید روزی افسوس آنچه را داشتیم و قدرش ندانستیم آه از نهادمان بلند کند
امید
avatar
زندگی را نجات دهید....
آرش مودی ( انجمن یوز پلنگ ایرانی )
avatar
این سرزمین سرزمین من. سرزمین تو و سرزمین ماست.بیایم دست به دست هم آن را حفظ کنیم. میانکاله این عروس طبیعت ایران را نابود نکنید.

لطفا نام من را به لیست اضافه کنید.
باشگاه کوهنوردی مهر بیرجند
avatar
خانیمان را ویران نکنید

لطفا نام این باشگاه را به لیست اضافه کنید.
مهری
avatar
روزی افسوس می خوریم وقتی این مناظر دیگه نباشن و و تنها عکس ای اونارو ببینیم
ُسین
avatar
من هم مخالفتم را اعلام می کنم
امیر
avatar
با سلام ، اینجانب بعنوان فرزندی کوچک از خانواده ایران بزرگ درخواست حفظ این میراث ارزشمند را برای آیندگان این مرز و بوم خواستارم. لطفا نظر لطف خود را دریغ ننمایید. با تشکر
محمد
avatar
در شرایطی که جامعۀ جهانی هر روز در حسرت از دست رفتن داشته های خدادای دیروز خود در پی تلاش کور و نابخردانۀ گذشته اش، به سوگ مینشیند...آیا کسی که پندی نگیرد را میتوان بشر صاحب شعور خواند؟
وحیده قهرمانی
avatar
به عنوان حامی و دوستدار محیط زیست با احداث پالایشگاه در میانکاله مخالفم
سجاد. ه
avatar
منم به نوبه خودم با نابود شدن زیست گاه میانکاله عزیز مخالفم.
محمد امینی
avatar
امیدوارم مسئولین توجه کنند
لیلی الله قلی
avatar
خواهش میکنم نسل های اینده را از این نعمت خدا داد محروم نسازید.
علی سیدزاده
avatar
تخریب منابع طبیعی غیر قابل جبران است. بگذارید در این مورد ما بیشتر از این شرمنده نسل های بعد نباشیم.
avatar
saghi ameri
مزدک میررمضانی، کارشناس ارشد محیط زیست
avatar
این کار عواقب وخیمی خواهد داشت که می توانند جبران ناپذیر بوده و میلیاردها دلار خسارت مادی و بینهایت خسارات معنوی و فرهنگی و سلامتی برای میهن و هموطنانمان به همراه داشته باشد. باید جلوی قلدری ها برای اجرای طرح های توسعه "ناپایدار" هر چه سریعتر گرفته شود تا همین محیط زیست بسیار شکننده و بی رمق فعلی بتواند حفظ گردد... اگر این روند ادامه یابد محیط زیست و متعاقبا مردم این مملکت وضعیتی فاجعه بار خواهند یافت.
النا ایرانی
avatar
میانکاله را آلوده نکنیم، بگذاریم زنده بماند.
هلیا زندی پور
avatar
لطفا نام من رو هم در لیست قرار بدید...واقعا متاسفم از شنیدن اینچنین خبرها...
خسروی
avatar
بیایید قدر نعمتهای خدادادی را بدانیم و نگذاریم ناآگاهانه بدست بشر نابود گردند.
وحید سپنج
avatar
طبیعت بوده که نفت بوجود آمده... من هم مخالفم...
avatar
ساخت پالایشگاه را متوقف کنید
فریبرز حیدری-عکاس حیات وحش
avatar
امیدوارم واقعا این کار نتیجه داشته باشه و گوش مسئولین بدهکار باشه... میانکاله همیشه زنده بمونه و این زیاده خواهی ها باعث نابودی هزاران موجود زنده و بهشت میانکاله نشه.
Farnaz
avatar
حد اقل محیط زیست رو زنده نگه داریم...
حامد تیزرویان
avatar
مخالف احداث پالایشگاه !!!!!!!!!!!!!!
غزل معصومی
avatar
مسوولین محترم امیدوارم که تلاشهای دوستان عزیزم برای نشان دادن اهمیت این تالاب موثر واقع بشه... من مخالف شدید از بین بردن طبیعت زیبای میانکاله و همینطور زیستگاه هزاران پرنده و حیوانات و موجودات ریز هستم،امیدوارم همونطور که طبیعت به ما احترام میذاره ما هم بهش احترام بذاریم....
avatar
مرسی از حر عزیز و همه ی دوستان.واقعا ناراحت کنندست.منم به عنوان یک کارشناس محیط زیست و هم کسی که در این شهر زندگی میکنه مخالفت خودمو با ساخت پالایشگاه اعلام میکنم.امیدوارم این یکیو دیگه خراب نکنن.واقعا میانکاله حیفه...
روجیار قادری
avatar
آنچه باید گفته میشد به تفصیل در متن نامه بیان گردیده است. پس سخن کوتاه : امیدوارم که دوستداران طبیعت و محیط زیست ایران را از برکت ادراک خود ناکام نگذارید.
avatar
ما برای زندگی نیاز به طبیعت و پرندگان و حیوانات و....داریم.اجازه بدید زندگی و تنفس وزیبایی برای ما و آیندگان بمونه.
فروغ خادمی
avatar
امیدوارم این تلاش ها فایده ای داشته باشه واقعن یک فاجعه است اگر این اتفاق بیفته
من مخالفت خود را اعلام میکنم
امیدوارم به نتیجه ای مثبت ختم شود.
avatar
merc az hame kasani k peigire ta in jenaiat shekl nagire , omidvaram movafagh bashim too hefze in behesht
مریم ثانی
avatar
لطفا دستور توقف ساخت پالایشگاه یا هر فعالیت صنعتی را در منطقه میانکاله صادر نمایید
مهدی فکور
avatar
بسیار موجب تاسفه که آلوده ترین و مخرب ترین تجهیزات در استثنایی ترین و شکننده ترین اکوسیستمها برنامه ریزی نصب و راه اندازی میشه . مثل سیمان در جنگلهای گرگان و پالایشگاه در میانکاله
مریم عطاریه
avatar
در راستای دستیابی به توسعه پایدار و حفظ محیط‌زیست، با اهداث پالایشگاه در میانکاله مخالفیم.
نام گروه دیده بان کوهستان ایران/انجمنکوهنوردان ایران راوارد لیست مخالفان کنید.
ghasedak
avatar
مخالف احداث پالایشگاه
avatar
بنده نیز مخالف ساخت این پالایشگاه هستم و این پیام حکم امضای طومار را دارد
عباس غلامرضایی
avatar
بنده نیز بعنوان شخصی که زیباترین روزهای جوانی خویش را در بهشت میانکاله سپری کردم مخاف هر نوع ساخت و ساز و تخریب در منطقه هستم .
علیرضا خادمی عبدالملکی
avatar
بنده به عنوان یک بومی میانکاله که با این پناهگاه حیات وحش بسیار با ارزش خو یافته ام از رهبر عظیم انقلاب خواهش میکنم توجه ویژه ای به حرکت تخریبی داشته باشند تا قلب دوستداران میانکاله همچون گذشته به دیدن محیط و حیوانات زیبای آن زنده باشد .
یک ایرانی
avatar
من هم مخالف و موافقم مخالف با تخریب محیط زیست و موافق با تمامی نظرات
avatar
امیدوارم بوی نفت هیچ وقت به مشام اون پرنده های قشنگ تالاب نرسه
avatar
با سلام و درود به همه توسعه گران ايران::
آيا واقعا در اين سرزمين پهناور جاهاي مناسب تر و با تبعات زيست محيطي كمتر براي احداث پالايشگاه وجود ندارد؟؟
آيا از ارزشهاي فراوان منطقه بهشهر در راستاي توسعه همه جانبه و پايدار و اشتغال زايي استفاده شده و فقط مانده احداث پالايشگاه؟؟
توسعه،ضرورت امروز بشر است اما نه هر توسعه اي و نه با هر قيمتي!!!
موسسه حیات سبز سرزمین
avatar
ما نیز مخالفت خود را با ساخت این قول آلودگی زا ابراز می داریم و پیشنهاد اعلام منطقه گردشگری تخصصی را ابراز میداریم چرا که این عنوان هم اشتغال زاست و هم کمترین اثرات تخریب محیط زیست را دارد. و از طرفی این سرمایه در جیب مردمان محلی و خانواده های کوچک ریخته خواهد شد نه سرمایه داران و نمایندگان ... فروش
ندا ناصری
avatar
مخالف احداث پالایشگاه
پریا- یک بهشهری
avatar
ما فقط یک میانکاله داریم. ما پالایشگاه نمی خوایم.
موسسه پیشگامان محیط زیست بندر کیاشهر
avatar
لطفانام موسسه پیشگامان محیط زیست بندر کیاشهررا در مخالفت با احداث پالایشگاه(..نابودی میانکاله)،درج نمایید.
پاینده باشید
محمد محمدیان
مدیرعامل موسسه
avatar
سلام و درود به رهبر معظم مسلمین جهان حضرت ایت الله خامنه ای .اقای خامنه ای همان گونه که میدانید یکی از زیباترین و حساس ترین تالاب های کره زمین تالاب میانکاله منطقه ای بینظیر که در 2 کیلومتری بندر امیر اباد قرار دارد ولی متاسفانه اجازه ساخت پالایشگاه داده شده است از شما رهبر فرزانه خواهش مندیم نگذارید این تالاب میانکاله رو از بین ببرند و به کل نابودش کنند این را از شما رهبر جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم تا جلوی ساخت این پالایشگاه گرفته شود ارزوی سلامتی و عمر طولانی برای شما با تشکر بچه های مازندران و چاشم
avatar
فرقی نمیکند که از کدام شهر و دیار باشی اگر عاشق خداوند و نعمات ارزنده او هستی همه جا خانه عشق است
بنده هم به عنوان عضو کوچکی از این خانواده بزرگ حمایت از میانکاله و مخالفت با احداث پالایشگاه را اعلام می نمایم
امیدوارم خدا به همه اون زحمت کشان و تلاش گران توفیق عطا کند
avatar
از عزیزانی که محبت کرده، نظرات و مخالفت خود را اعلام میکنند خواهش میکنم که نام ،نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را حتما اعلام کرده تا نامشان بعنوان معترض در طومار قید گردد .
سید محسن حسینی
avatar
ای کاش مسئولان مملکت عزیز ما قبل از اینکه چنین طرحی را بریزند به فکر محیط زیست باشند و حداقل نظر محیط زیست را جویا می شودند من هم مخالف احدادث پالایشگاه هستم
میلاد
avatar
ما مردم بهشهر قاتل طبیعت را نمیخواهیم...
میخواهیم فرزندانمان.. همانند ما شاهد کوچ کردن پرندگان مهاجر باشند...

بزرگترین ثروت ما حیات وحش منطقه است نه اسکناس بدست آمده از دست قاتلان طبیعت
avatar
حفظ این میراث گرانبها مهمتر از سود مختصر فعلی است. ضمنا در آینده میتوانیم جمعیت فراوانی از توریستها را به میانکاله جلب کنیم.
avatar
نه تنها برای تالاب میانکاله بلکه برای حفظ سایر تالاب ها و ذخایر زیست محیطی باید تلاش نمود
محیط زیست میراث گذشتگان و هدیه به آیندگان است.
سپیده یوسفی
avatar
سلام من هم بعنوان یک دانشجوی محیط زیست وظیفه ی خودم میدونم که مخالفتم رو اعلام کنم و هر کاری که از دستم بر میاد برای محیط زیست و حیات وحش کشورم بکنم.امیدوارم نه در میانکاله و نه در هیچ تالاب دیگه ای اینجور خطرات پیش نیاد
avatar
گروه دیده بان کوهستان انجمن کوه نوردان ایران هم این نامه را امضا می کند.
رامين نوري
avatar
به عنوان يه دلسوز همراهم با همه
رامين نوري
avatar
راديو تهران/ برنامه چراغ كه به صورت زنده يكشنبه شبها پخش مي شه اماده اطلاع رساني و هماهنگي هاي لازم در اين باره مي باشد
سورنا
avatar
با درود
من نيز خمراهي خود را با توقف ساخت پالايشگاه در گستره‌ي ميانكاله و هر تالاب ديگري در كشور، اعلام مي‌كنم.
اميدوارم كه رهبر انقلاب مانند هميشه به دغدغه‌هاي مردم توجه كند.
avatar
درو بر شما رامین عزیز محبت کنید شماره تماسی از خود به اینجانب برسانید . 09111548985 حر منصوری
شورای هماهنگی تشکلهای حامی محیط زیست خرم آباد
avatar
حمایت میکنیم
avatar
زمین بستر ساز طبیعت ، طبیعت بستر ساز تمدن ها
اگر بخواهیم زندگی تداوم داشته باشد باید از طبیعت و زمین همچون جان خود محافظت کنیم .
سمیه
avatar
ضمن عرض سلام و درود به پیشگاه مقام معظم رهبری، جناب آیت ا.. العظمی خامنه ای

از حضرتعالی تقاضا دارم که اینجانبان را در این خصوص یاری نموده و مانع صدمات جبران ناپذیر به محیط زیست سرزمینی که مالک آن حضرت بقيه الله (ارواحنا لتراب مقدمه الفدأ) است، گردید.

با آرزوی سلامتی و طول عمر جنابعالی و عزت روز افزون ایران و ایرانیان

سرباز کوچک شما
نرگس روحانی
avatar
انجمن حمایت از حیوانات و انجمن ارزیابی محیط زیست را به لیست اضافه کنید .بازرس انجمن ارزیابی و فعال حمایت از حیوانات
avatar
عدالت انسانی، عدالت بین گونه ای و عدالت بین نسلی
علی یزدانی
avatar
با سلام به همه دوستان
من هم با احداث این پالایشگاه مخالفم . البته اینجا 2 موضوع مطرح است ؛
1 : اگر آقایان با احداث این پالایشگاه قصد تخریب حیات وحش این منطقه را دارند ما هم مخالفت هم جلوگیری می کنیم .
2 : اگر آقایان با احداث این پالایشگاه نیت آنها اشتغال زایی است ، به جای اینکار برن این چند تا کارخونه ( چیت سازی ، بهپاک ، صدرا ، لینتر پاک و ... )تو این منطقه که نصف این کارخونه ها دارن تخریب و نصف دیگشون دارن نفسهای آخرشونو میزنن سرو سامون بدن تا فرصتهای شغلی بیشتری در این منطقه ایجاد بشه .
با تشکر ، از همه مسئولین تقاضا میکنم به فکر حیات وحش این منطقه که اخیرا با کمک پیشگامان محیط زیست داره سرو سامون میگیره با این طرح مخالفت کنند .
علوي
avatar
من نيز قطره كوچكي دردرياي بيكران طرفداران محيط زيست.حمايت خودرا از توقف كليه طرحهاي آلاينده محيط زيست اعلام ميدارم.
avatar
با سلام و عرض ادب،

بدیهی است در مکانی که زیستگاه گونه های متنوع و ارزشمند جانوری و گیاهی (فون و فلور) است، احداث فعالیت های غیر دوستدار محیط زیست؛ همچون پالایشگاه دور از منطق و درایت خواهد بود.

لطفا نام "گروه کوه نوردی کلکچال" را نیز در حمایت از میانکاله و مخالفت با احداث پالایشگاه؛ اضافه نمایید.

با سپاس فراوان

گروه کوه نوردی کلکچال

کاوه اشکشی
مژگان عبدي
avatar
با توجه به وظيفه ما ايرانيان براي حفظ و پاسداري از منابع ارزشمندزيستي كشورمان من نيز با احداث چنين پالايشگاهي مخالفم.
زهرا
avatar
ما نسبت به آيندگانمان مسوليم ضمن اينكه خداوند زمين را براي اشرف مخلوقاتش آفريدو استفاده نادرست از زمين نوعي توهين به مقدسات است.
setareh mahmoudi
avatar
من یک دانشجوی محیط زیست هستم و هرچند صدای ما علاقه مندان به محیط زیست بی صدا ترین فریاد است اما ملتمسانه از رهبر معظم اهدافی را که مردم در راستای ویرانی تالاب میانکاله دارند را جلوگیری به عمل اورند
کاظم
avatar
مخالف مخالف مخالف با هر گونه ساخت و ساز و تخریب و تغییر کاربری
avatar
لام از حسن نظر و توجه عالی تان به موضوع و ابتکار عمل قشنگتان واقعا تشکر
اما براستی مسئولین ما را چه می شود در فاصله 400کیلومتری میانکاله بیابانهای لم یزرع شهرستان گنبد کاوس وجود دارد که تا چشم کار می کند نه آبی هست و نه علفی
احساس می کنم مسئولین ما جانمائی و اهمیت مناطق را یا بلد نیستند و یا نمی خواهند عمل کنند به هر حال بهترین ها را برایتان آرزومندم
نسیم
avatar
بگذاریم میان کاله زنده بماند... لطفاً نام مرا هم به لیست اضافه کنید.
مه دیو
avatar
من هم مخالفم
علیرضا
avatar
من یک بهشهری هستم ساکن نقاش محله کوچه شهید برفامی
بسیار به میانکاله و طبیعت شهرم علاقه دارم اما کاملا با ساخت پالایشگاه موافقم.
با استفاده از شیوه های نوین می توان جلوی اسیب های احتمالی را گرفت.
در ضمن جانمایی جدید هم مورد موافقت سازمان محیط زیست قرار گرفته
سا لکی
avatar
به نظر می رسد که انتخاب این منطقه برای بالایشکاه بدون توجه به اصول آمایش سرزمین صورت کرفته است.
غفاري
avatar
من به عنوان يك دوستدار محيط زيست با احداث پالايشگاه در اين منطقه مخالفم، لطفا طبيعت شمال خصوصااكوسيستم ميانكاله را دريابيد،(از پرسنل بندر امير آباد)
امیرحسین
avatar
هر دم از اینباغ بی می رسد تازه تر از تازه تری م رسد
راحله احمدی
avatar
اسم بنده را هم به این لیست اضافه کنید لطفا.. از زحمات شما هم سپاسگزارم آقای منصوری عزیز
آزاده
avatar
من هم شدیدا مخالفم!
حسین
avatar
با سلام و درود فراوان ارزش و قدر نعمت های الهی را ندانیم کفران نعمت کرده ایم نیاییم کاری بکنیم که بلایی که بر اکوسیستم های کشور نظیر دریاچه ارومیه امده تکرار کنیم بلکه باید به حفظ و صیانت از منابع طبیعی و خدادایی بپردازیم ما عاشق طبیعتیم بدون طبیعت زندگی سرد و بی روح خواهد بود
انجمن سبز چیا (مریوان)
avatar
با سلام . مانیز مخالفت شدید خود را با احداث پالایشگاه اعلام می داریم.
avatar
من هم مخالفم.لطفا مرا هم به لیست اضافه کنید.
سمیه زندیه
avatar
سالهاست موضوعات میانکاله اهم از زیبایی ها و مشکلاتش را از پنجره وبلاگ دیده بان میانکاله (وبلاگ حر منصوری) پیگیری میکنم. فعالیتهای زیادی را ساماندهی و اجرا کردند تا امروز کمی از مشکلات میانکاله معرفی و کم شود. پس از مطرح کردن بحث طومار و امضا گرفتن از بسیاری از شخصیتهای زیست محیطی از طرف ایشان وبلاگ دیده بان میانکاله فیلتر و حذف و حدود یکهفته است که امکان تماس با موبایلشان وجود ندارد خواهش میکنم از عزیزانی که بیشتر به ایشان نزدیک هستند خبری از ایشان بدهند.
یک دوست
avatar
شما را بخدا بیایید کمی هم به فردایمان فکر کنید تا کی مخواهید فقط جلوی پایتان را ببینید!
پریسا مرادخانی
avatar
باتخریب بیرویه طبیعت باید منتظر پاسخهای ناخوشایندی از طبیعت باشیم همانطور که با نابودی هامون ورود ریزگردهارو داریم.این اقدامات غیر مسئولانه باید متوقف شود/به شدت مخالفم.
سهیلا
avatar
صد در صد مخالفم با این حرکت غیر عقلانی
ارمین
avatar
سلام من با ساخت پالایشگاه در تالاب میانکاله مخالف هستم چرا که این منطقه در کل دنیا واقعا منطقه بسیار حساس و مهم برای زمستان گذراندن پرندگان مهاجر به شمار میره
دارا بهمنش
avatar
مخافم
دارا بهمنش
avatar
در این سرزمسن زیبا پالایشگاه نسازید !
farzad
avatar
صد در صد مخالفم
دارا بهمنش
avatar
در این سرزمسن زیبا پالایشگاه نسازید !
avatar
درود بر همراهان عزيز . در تاريخ 1391/2/15 طومار مخالفت با احداث پالايشگاه در دهستان ميانكاله را براي اخذ امضا شما دوستداران طبيعت به تهران خواهيم آورد . ساعت 8:30 الي بعد از ظهر . محل ديدارمان پارك جمشيديه تلفن :09111548985
احمد کریمی
avatar
نسازید آقا نسازید!
مصي
avatar
با هرگونه دستكاري وتخريب منابع طبيعي كشورم مخالفم فكرميكنم تا الان هم زياداز حد منابع طبيعيمان خراب شده است
سارا
avatar
ببینید کشورهای اروپایی که سرزمینشون سبز و پراز گل و گیاهه چجوری با طبیعتشون رفتار میکنن .اونوقت ما که بخش زیادی از کشورمون رو بیابون و مناطق خشک تشکیل داده داریم با سرسبزترین مناطقمون چیکار میکنیم؟دشمنی تا چه حد؟ چشم دیدن طراوت و شادابی میانکاله رو هم ندارن.زنده باد آقای منصوری عزیز و بقیه کسانی که نمیتونن ساده از کنار این مسائل بگذرن و با چنگ و دندون میخوان میانکالرو حفظ کنن
بهناز
avatar
ارزش برای محیط زیست ارزش به خودمان است.اگر برایمان مهم باشد که کجا زندگی می کنیم.
نغمه
avatar
مخالف ساخت پالایشگاه در میانکاله هستم
مهدي باقري عبدالملكي
avatar
ضمن عرض سلام و درود فراوان به شما دوستان محترم
اينجانب به عنوان شخص بومي منطقه مخالفت خود را جهت احداث پالايشگاه نفت خدمت شما مردم عزيزم همشهريان و كليه جوانان اين مرز و بوم كه هيچ وقت اجازه ندادند كه زيباي كه نعمت خداوند بزرگ هست رو از دست بديم ممنونم از همه جوانان و همكار عزيزم حر عزيز كه واقعا زحمت ميكشد و بدونين ميانكاله با همايت شما دوستان زنده هست بايد پشت هم باشيم و طبيعت زيبايمان را حفظ كرده و ميهن خويش را بسازيم

مديريت شركت آرميتا نت خزر عبدالملكي
رضا
avatar
متاسفم برای مسئولین همیشه در خواب بهشهری
مهین
avatar
با نظر موسسه حیات سبز ایران بسیار موافقم. بخدا میانکاله گناه داره
ali
avatar
با سلام
خواهشمندم نگذارید بیشتر از این طبیعت از بین برود
هزاری
avatar
مخالفم ....
مهر
avatar
به petrolum refining عزیز
پیشنهاد می کنم با مفاهیم مرتبط با محیط زیست بیش تر آشنا شوید.
علی
avatar
هر گونه فعالیت بالقوه آلاینده در محدوده تاثیر پذیری میانکاله را نافی منافع کشور و در درجه اول مردم منطقه می شناسم.
جمعی از محیط زیستیها
avatar
خواستار حفظ این سرمایه های عظیم خدادای هستیم. باشد که چاره ساز باشد.
پرهام
avatar
حالا جا قحط بود. این همه بیابون.
وحیدعینی
avatar
مخالفم
اشکان بروج
avatar
به خدا قسم، اگر این پالایشگاه درست بشه... نفرین و لعن ماها که بماند...تف و لعنت همشهری‌های بهشری هم بماند.....آه و غضب حیات وحش و قهر طبیعت این منطقه چنان دودمان سازندگان این مکان به درد نخور را به باد میده که خودشان هم نمیفهمید از کجا خوردند...به چشم دیدم که این طبیعت از انسان‌هایی این چنین چه انتقامی میگیره!
ننگ بر شما اگر چنین کنید...
yasaman
avatar
مخالفم.........
ناهید ارشد محیط زیست
avatar
نابودی میانکاله=نابودی انسان
مریم
avatar
در این سرزمین زیبا پالایشگاه نسازید .
avatar
درود بر همراهان عزيز . در تاريخ 1391/2/15 طومار مخالفت با احداث پالايشگاه در دهستان ميانكاله را براي اخذ امضا شما دوستداران طبيعت به تهران خواهيم آورد . ساعت 8:30 الي بعد از ظهر . محل ديدارمان پارك جمشيديه تلفن :09111548985
جواد
avatar
این همه کویر و بیابون
چرا میانکاله
آرزو فیضی
avatar
من هم همراهم
avatar
من به عنوان یک متخصص محیط زیست رودخانه و دریاچه با هر اقدام تغییر زیست بوم مخالف هستم.و راهکار ایجاد این پالایشگاه این است که آنرا در مناطق با کمترین میزان زیستبوم در استان ایجاد نماییم و مشکل اشتغال بومیان منطقه از طریق ایجاد سهمیه نیروی کار از بومیان میانکاله در پالایشگاه مورد نظر صورت پذیرد.لطفا مخالفت را با راه کار ارائه دهید چون صدای افراد صنعتی از ما بلندتر است چون دارای منافع مالی هستند.و باید افراد بومی فاقد اشتغال که اکثرا در جبهه مقابل شما هستند را با صدای خود همراه کنید.
هواكميان
avatar
این کار مخالف با توسعه پایدار است طبیعت دست ما امانت است
بهتره که از استعداد بوم شناختی منطقه برای آبادانی میانکاله استفاده بشه تا اینکه برای مردمان اينگونه ایجاد اشتغال کنیم آنهم به قیمت نابودی خود همان مردم این کار مخالف با توسعه پایدار است
اگر این روند ادامه یابد محیط زیست و متعاقبا مردم این مملکت وضعیتی فاجعه بار خواهند یافت بلایی که بر اکوسیستم های کشور نظیر دریاچه ارومیه امده. تكرار نكنيم هرگونه دستكاري وتخريب منابع طبيعيم
فاجعه زیست محیطی نيافرينيم طبیعت دست ما امانته
آلودگی هوای تهران سلامت مسئولان را نشانه رفت ساخت پالايشگاه در دهستان ميانكاله
كودكان ونسل اينده را
هواكميان
avatar
این کار مخالف با توسعه پایدار است طبیعت دست ما امانت است
بهتره که از استعداد بوم شناختی منطقه برای آبادانی میانکاله استفاده بشه تا اینکه برای مردمان اينگونه ایجاد اشتغال کنیم آنهم به قیمت نابودی خود همان مردم این کار مخالف با توسعه پایدار است
اگر این روند ادامه یابد محیط زیست و متعاقبا مردم این مملکت وضعیتی فاجعه بار خواهند یافت بلایی که بر اکوسیستم های کشور نظیر دریاچه ارومیه امده. تكرار نكنيم هرگونه دستكاري وتخريب منابع طبيعيم
فاجعه زیست محیطی نيافرينيم طبیعت دست ما امانته
آلودگی هوای تهران سلامت مسئولان را نشانه رفت ساخت پالايشگاه در دهستان ميانكاله
كودكان ونسل اينده را
محمد
avatar
با محیط زیست آنگونه رفتار نکنید که نسل های آینده ما را ناآگاه و بی مسئولیت معرفی کنند.
ندا
avatar
بجای تخریب کمی در مظاهر طبیعت تفکر و

تامل کنید.
فرشته
avatar
کاش میدونستیم که این زیست بوم فقط متعلق به ما نیست....قدر این نعمت های خدادادی رو بیشتر بدونیم وامانتدار خوبی باشیم..
حسین رعیتی دماوندی
avatar
به نظر اینجانب اولویت منطقه میانکاله گسترش صنعت اکوتوریسم و حفظ زیست بوم آن بوده و ایجاد کارخانه پتروشیمی در این منطقه از نظر ایجاد آلودگی و تخریب محیط زیست به صلاح نمی باشد.
صبا فرزان یار
avatar
به امید روزی که برای حفظ محیط زیستمان ناچار به امضا کردن طومار نباشیم.
طاهره
avatar
جان شما و جان این تالاب. بذارید این تالاب به حیات خودش ادامه بده. انسان باشیم...
مریم رحمانی
avatar
با سلام با عنایت به اهمیت حفظ محیط زیست منحصر به فرد منطقه میان کاله و در خطر بودن این زیستگاه بین المللی خواهشمندم با ساخت پالایشگاه مخالفت فرمایید.
تورج امینی
avatar
ما پالایشگاهی که در منطقه حساس اکولوژیکی ساخته شود را نمی خواهیم . این پالایشگاه را در جایی دیگر بسازید .
shahin
avatar
من هم مخالفم با هر گونه تغییر در این گونه محیط های زیبا
زهرا
avatar
من هم مخالفم.لطفا مرا هم به لیست اضافه کنید.
سعید نوری نشاط
avatar
اسم مرا هم اضافه کنید.
پورکریمی
avatar
احداث پالایشگاه در میانکاله توسعه پایدار نیست,نابودی یک زیستگاه حساس و شکننده است...
هواكميان
avatar
فرجام این نابخردی و آزمندی .به يعمارفتن آينده كودكانمان ونسلهاي آينده است
طبیعت دست ما امانلت است.
هيات امناوهيات مديره جمعيت زنان مبارزه باآلودگي محيط زيست
نوید آمری
avatar
یک بار خودتونو بگذارید جایه این پرنده ها که خونهء امیدشون این تالابه !!!
موسوی دانشجوی مهندسی محیط زیست
avatar
من نیز به عنوان خود از حفاظت این تا لاب وحیات وحش اش حمایت می کنم
avatar
درود بر دوستان سبزم . از عزیزان خواهش میکنم در ایمیل ارسالی و همنین نظرات بصورت کامل نام و نام خانوادگی و ایمیل خود را درج کنید . با تشکر دیده بان میانکاله .
موسیوند
avatar
کار ی نکنیم تا مورد نفرین آیندگان قرار گیریم.تالاب را ویران نکنید
شبنم
avatar
شاید احداث پالایشگاه لازم باشه ولی از اون واجب تر حفظ تالاب و محیط دست نخورده اون هست.لطفا همه باهم جلوی این فاجعه ی زیست محیطی را بگیریم.
بازيافت بيرجند
avatar
از رهبر معظم خواستاريم از اين ويراني جلوگيري كنند ابن همه پيشرفت اقتصادي مردم نمي خواهند
خالدی
avatar
بدون شک منابع طبیعی میراث گذشتگان نیست بلکه امانتی است در دستمان که باید به آیندگان بسپاریم، برای حقیر مسلم است که رهبری عزیز هم از بعضی از بی کفایتی ها و سوء مدیریت ها اندوهگین اند، کاش دیگران این کج رفتاریشان را توجیه نکنند.
علی شکارچی دیوشلی
avatar
با سلام من نیز به عنوان یک ایرانی با توجه به اینکه میدانم رهبر انقلاب خو یکی از علاقمندان به محیط زیست میباشند از ایشان خواهش میکنم از این کار جلوگیری نمایند
نسیم عبدالملکیان
avatar
به همون اندازه که از تصمیم به ساخت پالایشگاه توی میانکاله ناراحتم. از این همه همبستگی که حامیان محیط زیست برای مخالفت با این مساله از خودشون نشون دادن خوشحالم. امیدوارم که با منحل شدن این تصمیم یه لبخند قشنگ روی چهره ی همه ی کسانی که قلبشون برای چیزی به جز خودشون می تپه بشینه. امیدوارم.
نیما آذری
avatar
عرفان عزیز خسته نباشی
لطفا اسم مرا هم در جمع حمایت کنندگان قرار دهید . به امید حفظ طبیعت ومیراث ملی ایران میانکاله زیبا
شکیبا
avatar
تالاب میانکاله با طبیعت بکرش همچون نگینی در شمال می درخشد. برای آنکه زیباییش را آیندگان نیز ببینند همگی دست به دست هم می دهیم و آن را با یاری خداوند بزرگ حفظ می کنیم.
مسعود
avatar
زمان آن رسیده تا درست بیاندیشیم. جهان در حال باز سازی طبیعت از دست ر فته خود به دلیل پیشرفت صرف است. چرا ما باید همان راهی را برویم که دیگران در حال بازگشت از آنند.
مهدی
avatar
من با تمام وجودم از میانکاله حمایت می کنم.
سارا نامدار
avatar
لطفا دستور توقف ساخت پالایشگاه یا هر فعالیت صنعتی را در منطقه میانکاله صادر نمایید
البرز لطفی زبنی
avatar
لطفا به طبیعت ما(میانکاله) نزدیک نشید وگرنه........
avatar
تالاب زیبای میانکاله باید زنده بماند
امیر تاجیک
avatar
من هم مخالفت خود را با هرگونه ساخت و ساز که موجب بهم خوردن اکوسیستم منطقه میانکاله میشود را اعلام میدارم.
فرهاد کیاثی
avatar
Man ham mokhalefat khod ra nesbat be sakht palaishgah elam mikonam
نیما اشرفی
avatar
به عقیده بنده ما باید با انجام این عمل صراحتا مخالفت خودمون رو اعلام کنیم و با فعالیت مذکور ،نبایدمحیط طبیعی و زیبا و همچنین محل مهاجرت پرندگان روکه میشه گفت خانه طبیعی اونهاست ومحل زندگی بسیاری ازموجودات دیگر رو با خودخواهی وبه خاطر به دست آوردن منافع بیشتربرای خودمون ازبین ببریم.
عبدالرضا شریفی
avatar
ایرانی آباد می خواهیم اما نه به هر قیمتی.
لیلا
avatar
من هم با احداث این پالایشگاه مخالفم
جمیله پاشاپور
avatar
بنده هم مخالفتم رو با احداث این پالایشگاه که منجر به از بین رفتن طبیعت زیبای این مکان میشه رو اعلام میکنم
avatar
امیدورم دستورتوقف اجرای طرح صادر شود وگرنه سرنوشت آن هم مثل دریاچه ارومیه بسیار دردناک خواهد بود که بادیدن وضعیت دریاچه ارومیه دل هر طبیعت دوستی رنجیده وپژمرده میشود.
حسام رحمانی
avatar
من از دوستان محیط زیستی و مردم میخوام این امر مهم رو به گوش شبکه های خارجی نیز برسانند و این امر نه تنها در حد مازندران نیست که یک امر جهانی یا کشوری هست بیاییم نگذاریم میانکاله همان دریاچه خشکیده ارومیه شود نگذاریم این نعمت خدادادی را عده ای سود جو محروممان کنند.
avatar
دوستداران طبیعت ایران این لینک را ببینید . http://www.armandaily.ir/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=366:2012-05-05-08-39-02&download=5709:2012-05-06-01-19-52
جواد نجفی
avatar
ما طبیعتمون رو دوست داریم
امیر
avatar
باسلام اینجانب هم با توجه به شرایط زیست محیطی تالاب بین المملی میانکاله که یکی از مهمترین زیستگاههای پرندگان مهاجر در جهان است و همچنین با توجه به پتانسیل بالای گردشگری این منطقه ی نادر جهانی در جذب توریست که هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم می تواند باعث لشتغال زایی در منطقه گردد مخالفت خود را با احداث پالایشگاه در این منطقه اعلام می دارم. امیدورام با عنایت و توجه حضرت عالی بهترین تصمیم ممکن در این امر اتخاذ گردد.
آدینه
avatar
irani hastam va ashegh mohite ziste ham vatananam
نریمان
avatar
من هم با امضاء کنندگان زیر این بیانیه موافقم
ای کاش چنین تلاشی برای زنده نگهه داشتن دریاچه ارومیه میشد
بهمن ایزدی
avatar
مافقط یک میانکاله داریم، باورش کنید
مه لقا کاشفی
avatar
با سلام
امیدوارم میانکاله حفظ شود . حفظ میانکاله مدیون تلاشهای اقای حر منصوری خواهد بود.پرندگان و گیاهانش برای او دعا خواهند کرد.
افشين قرباني نژاد
avatar
به فكر آيندگان باشيم. ميانكاله از اكوسيستمهاي منحصر به فرد است دريابيمش تا بيشتر از اين آسيب نديده
حميد رضا اماني
avatar
بنده هم با ساخت اين پالايشگاه که باعث تخريب فضاي زيست محيطي مي شود مخالفم.
سید محمود قاسمپوری
avatar
به عنوان یک مدرس دانشگاه در رشته محیط زیست ضمن اینکه بدون ارزیابی تنها از روی حریم حفاظتی این پروژه را مردود می دانم علاقمندم بدانم کدام بنگاه اقتصادی اقدام به ارزیابی اثرات این پروژه کرده؟ لطفاً نتایج ارزیابی در دسترس گروه های ارزیابی در دانشگاهها قرار بگیرد!

با احترام - سید محمود قاسمپوری
دانشگاه تربیت مدرس - گروه محیط زیست
ایمان
avatar
به لطف خدای کریم زمین های متناسب با این پروژه در ایران عزیزمون کم نیست، دوستان نگران خطرات زیست محیطی این پروژه در طبیعت زیبای تالاب میانکاله هستند و همگی موافق احداث این پروژه و ایجاد اشتغال برای جوانان میهن در مکانی مناسب هستند.
امیدوارم هم این پروژه غرورآفرین برای میهن انجام شود و هم میانکاله زیبای ما که متعلق به نسل های آینده نیز هست در صحت و سلامت به آیندگان واگذار شود.
النا ایرانی
avatar
تالاب میانکاله را به خطر نیندازیم. با سرمایه گزاری در گردشگری سازگار با طبیعت از این میراث طبیعی در آمد پایدار و عاری از آلودگی کسب کنیم.
avatar
همیشه ساختن ، آبادانی نیست
avatar
آخه با این کار میخوایین چندین نوع گونه ی پرنده رو از بین ببرین؟
کسی اگه به چشم خودش این پرنده هارو دیده باشه میفهمه چی میگم. این همه فلامنگو یکجا! فقط تو فیلم ها میشه دید!!!! ولی در میانکاله وجود داره
مهدا حسنلو
avatar
با ساخت پالایشگاه کاملا مخالفم.
avatar
زمین حق همه است.
مصطفي
avatar
محيط زيست امانتي است در دستان ما... به جاي از بين بردن آن و ساخت پالايشگاه ... بريم تو پارس جنوبي سرمايه گذاري كنيم كه 10 ساله قطري ها رو فربه كرديم و دارن با پول ما گاز و نفت ميادين مشترك جام جهاني برگذار مي كنند.
sevgan
avatar
متاسفانه ما فقط درایم تخریب می کنیم راه و ساختمان و زیر ساخت ها درست است که مهم است ولی باید از محیط زیست که برای حیات ما انسانهاو اکوتوریسم ضروری است نیز محافظت شود .چرا سازمان تغییرات اقلیمی باید بیان کند که دریاچه زیبای اورمیه تا 2013 از بین می رود .
با تشکر هادی دنیادوست
کارشناس ارشد اقلیم شناسی
avatar
اينجانب به عنوان يك شهروند علاقه مند محيط زيست با راه اندازی پالايشگاه مخالف هستم
آذر لطفی
avatar
من اونجا زندگی نمی کنم ، اما هر وقت یاد خشک کردن درختای باغهای جهانشهر کرج با مواد شوینده می افتم دلم آتیش می گیره. شمال ثروت ایرانه ، کی ثروتشو از بین می بره؟
soroush
avatar
منابعمان را بیش ازین به دست فنا نسپاریم
avatar
آنزمان که دست سرمایه گذاران بیگانه در کشور باز بود آنقدر تخریب محیط زیست انجام نگرفت که اکنون سرمایه داران هم میهنمان بدون هیچ ترحمی سرمایه های زیست محیطیمان را به نابودی میکشانند.
همان کسانی که فرزندانشان وارث تخریبات آنها خواهند بود.
جنگلهای ارسباران به بهانه مس، دریاچه اورمیه به بهانه سدسازی و ترویج بی رویه کشاورزی، میانکاله با پالایشگاه و...
صدای طبیعت ایران است: هل من ناصر ینصرنی
علی خالقی
avatar
من هم به عنوان یک شمالی که همه ی این تخریب ها را در این چند سال اخیر دیده ام از این درخواست جمعی حمایت می کنم.
saeed
avatar
لطفاً به محیط زیست کشور در درجه اول رحم و بعد از آن توجه کنید.
نسترن مهرگان
avatar
رهبر محترم جمهوری اسلامی از شما که به طبیعت بسیار علاقه مندید دعوت می کنم به میانکاله تشریف بیاورید و زیبایی های آن را از نزدیک ببینید و آن وقت اگر صلاح دانستید برای ساخت پالایشگاه در نزدیکی آن موافقت یا مخالفت فرمایید.
من به عنوان یک ایرانی می خواهم فرزندان من هم در آینده از این زیبایی به اندازه من
لذت ببرند
abed
avatar
محیط زیست را نابود نکنید
فراز
avatar
به نام خداوند افریننده خلیج همیشه پارس
باسلام
من هم به عنوان یک ایرانی وطن پرست و میهن دوست از رهبر معظم انقلاب در خواست میکنم از محیط زیست حمایت بیشتری بکنند و دستور لغو را صادر کنند .
با تشکر
مهدیه مومن پور
avatar
باعث تاسفه ! کاش صدای ما به گوش کسی برسه !کاش جامعه ی علمی بتونن کاری کنن که آقایونه اجرایی چشماشونو باز کنن !
الهام الهی
avatar
درود بر محافظان زمین ... موفق باشید . نمی دونم بی خردی و نا آگاهی این مدیران .. تا کجا ادامه خواهد داشت !
avatar
سلام من هم به عنوان یک ایرانی که سخت دوستدار طبیعت هست خواهش میکنم بیخیال این پروژه بشید
S.D
avatar
ظلم به طبیعت نابخشودگی است و میبایست در درگاه خداوند پاسخگو باشیم
دوستدار طبیعت
avatar
من هم مخالفم
avatar
از اهالي روستاي عسكرآباد و همسايه روستاي حسين آباد هستم
از هم استاني ها و هم ميهنان عزيز تقاضا دارم از همين حالا فاتحه ما را بخوانند . ديدار به قيامت!!
احسان
avatar
بريد اول مطالعه كنيد بعدش حرف ... بزنيد. كي گفت داخل ميانكاله داره پالايشگاه احداث ميكنن.فكر نون شبتون هم باشيد. از همتون متنفرماسم خودتونو گذاشتين دوستدار محيط زيست. حاليتون نميشه
علي
avatar
من موافق با احداث پالايشگاه هستم. لطفا نظر همه را وارد كنيد. فقط نظرات مخالفين نگذارين.
avatar
من به جمع مخالفین این اقدام ضد محیط زیست می پیوندم
معصومه
avatar
من هم مخالف احداث پالايشگاه در تالاب ميانكاله مي باشم . چراكه به اندازه كافي در همه جا آلودگي وجود دارد حداقل اين چندجا را آلوده نكنيد كمي هم فضاي سبز براي آينده باقي بگذاريد.
نر گس
avatar
اگه راسته منم مخالفم
avatar
واقعا جای تاسفه که نماینده محترم منطقه میگه کارکارشناسی شده است فقط میخوادبگه من فلان کاروانجام دادم حالا به هرقیمتی که شده پول نفت وپالایشگاه میخواد بره تهران وجاهای دیگه اونوقت طبیعت مارو به هم می زنند
آقایان مسئول به خاطر مردم که شده جلوی اینکاروبگیرید.
anjomane barge sabz zagros
avatar
in kare gheire karshenasi va kharej az moghararate zist mohiti mibashad.
عبدالحسين خاكيان
avatar
سلام.من به عنوان يه فارغ التحصيل محيط زيست مي گم كارشناسي كه نشده هيچ فكر هم در موردش نكردن فقط عشق كردن امضا كنن.وگرنه اگه يه سر به اون منطقه ميزدن اين حرفا رو نمي زدن
ناهید
avatar
با سلام
من طبق وظیفه امضا کردم ولی به نظر من اگر ما دست به دست هم بدیم به طوری که بقیه مردم هم باخبر بشن شاید بشه کاری کرد وگرنه تو فضای اینترنت و جمع کردن امضا به نظرتون چه تاثیری می تونیم داشته باشیم
فریاد باید زد باید جلوشون بایستیم وگرنه سرنوشت دریاچه ارومیه را پیدا می کنه
من فقط یک بار دریاچه ارومیه را زمانی که پل نساخته بودند دیدم و واقعا برام دوست داشتنی بود نمی دونم مردم این منطقه چه طوری جان دادنش رو تحمل می کنن. لاید بعد از این می خواهیم درد نامه و مصیبت نامه برای میانکاله بنویسیم این طور که نمیشه!
پویا ملاحسنی
avatar
طبیعت زیبا و و بی مانند میانکاله باید حفظ بشه و هرگونه عملی که باعث بشه آسیب ببینه صد در صد غیر مسئولانه خواهد بود.
حسن پیشوائی
avatar
با سلام بنده بعنوان یک کارشناس محیط زیست ساکن جنوب کشور به شدت با احداث پروژه ی مذکور مخالفم...
شهرزاد ضرغام
avatar
دست در دست هم دهیم به مهر
میهن خویش را کنیم آباد

امیدوارم هرگز راضی نشویم که گوهر میانکاله به هر بهانه و اسمی آسیبی هرچند کوچک ببیند.
عارفه صیامی گرجی
avatar
میانکاله حاصل بی خوابی پدران ماست...
فاطمه
avatar
من هم مخالفم
avatar
دست در دست هم دهیم به مهر
میهن خویش را کنیم آباد
avatar
داشتن یک چیز است ولی حفظ و نگهداری از اون داشته چیز مهمتری هست . مراقب داشته هامون ب
اشیم که بعضی وقت هاجبران ناپذیرند.
مهناز بهرامیان
avatar
برای حثظ محیط زیست تلاش کنیم
بهرام رضايي
avatar
به چه زبوني بگم.........مخالفم مخالفم مخالف
زهرا قلیچی پور
avatar
هر فعالیت توسعه زمانی سودمند است که در مکان مناسب انجام شود وگرنه جز زیان در کوتاه یا دراز مدت برای منطقه و کشور هیچ نخواهد دشت.احداث پالایشگاه در میانکاله نیزاز آن دسته توسعه هاست که حتی تصور فاجعه حاصل از آن دل را می لرزاند.
مناسب ترین کارکرد برای میانکاله حفاظت و اکوتوریسم است.در صورت برنامه ریزی صحیح اکوتوریسم می تواند برای مردم منطقه هم منافع اقتصادی فراوان در بر داشته باشد.
حسن پیشوائی
avatar
با نام و یاد خداوند
من از هرمزگان هستم یه دانشجویی بیش هم نیستم اما چندی پیش با اکیپ انجمن طرح سرزمین به منطقه رفتم.
چرا شرکت نفت افتاده به جون مناطق بکر که خود از بهترین زیستگاهها هستند از تمام هموطنانم میخوام برای جلوگیری از تخریب کوه سفید منطقه لاوردین بین شهرستان بندرلنگه و بستک بپاخیزند.سازمان حفاظت محیط زیست چرا این چیزا رو نمی بینه و شاید میبینه و نادیده میگیره.
سروش صفار
avatar
با سلام
امیدوارم با توقف در ساخت این پالایشگاه طبیعت زیبای میانکاله حفظ بمونه .
با تشکر
حسین قامت
avatar
مخالفم
ایمان الماسی
avatar
مخالفم شدید
محمد علی رضوانی
avatar
من بعنوان کسی که پدرش رو در راه دفاع این مملکت داده از شما رهیر فرزانه خواهشمندم تخریب محیط زیست را متوقف کنید
علی
avatar
کلیه اقلیم زیبای ایران عزیزمان باید ازهر گونه دخالتهای تخریبگرانه مصون و محفوظ باشد تا نسلهای آتی بتوانند ازموحبتهای خدائی بهره مند گردند لذا ازهرشخص مسئول خواستارم که دررابطه با کلیه آثار طبیعی و فرهنگی ایران عزیزمان گوش به زنگ باشد
هادی یخکشی
avatar
امیدوارم شاهد نابودی تالاب بی نظیر میانکاله نباشیم.
avatar
این تالاب بی نظیر را حفظ کنید.
avatar
ایا امروز کسی هست که ارزش زیست محطی سبز را درجدال نابرابر غول تکنولوژی و چرخه صنعت بر طبیعت را نداند؟

نظر خود را بنويسيد comment

تبلیغات
ارزيابي اين خبر
4.50
Copyright 2008 Isdle.ir by ROYALMAX