نوشته شده در ساعت 15:32:24 , مورخ 19/04/1391
کد خبر : 91041088

در پاسگاه محیطبانی پارک ملی دز؛
کارگاه آشنایی محیطبانان خوزستان با دوزیستان و خزندگان برگزار شد


 بزرگنمایی

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: کارگاه آموزشی «توانمند سازی محیط بانان استان خوزستان در ارتباط با شناسایی و جایگاه حفاظتی دوزیستان و خزندگان» درپاسگاه محیطبانی پارک ملی دز برگزار شد.

به گزارش سبزپرس، در این کارگاه که روز جمعه 16 تیرماه برگزار شد، کارشناسان و محیطبانان شهرستان های دزفول، شوش، گتوند و اندیمشک حضور داشتند. 
این کارگاه آموزشی با همکاری «موسسه خزنده شناسان پارس» و «مرکز مطالعات زیست محیطی شمال خوزستان» و با هدف باز آموزی و ارتقاء سطح دانش محیط بانان در رابطه با آشنایی با دوزیستان و خزندگان برگزار شد. 
«فرهاد قلی نژاد» رئیس اداره محیط زیست دزفول برگزاری این کارگاه یک روزه را گامی بلند در زمینه مشارکت و هماهنگی مناطق در زمینه حفظ تنوع زیستی دوزیستان و خزندگان دانست و گفت: مدیریت حیات وحش، علی الخصوص مهره داران تنها محدود به پستانداران بزرگ جثه نیست بلکه آگاهی از نقش تمام موجودات در طبیعت می تواند امر حفاظت را سنجیده تر و کارآمدتر کند.
در بخش آموزشی و اصلی این کارگاه کارشناسان انجمن خزنده شناسان پارس به ارائه مطالب آموزشی پرداختند. 
در این بخش «هانیه غفاری» به ارائه سخنرانی درباره کلیات دوزیستان و خزندگان پرداخت و همچنین به ارائه مطالبی درباره روند شناسایی گونه ها در زمینه تفاوت های ظاهری و سیستماتیک ارائه داد. 
پس از او، «هادی فهیمی» با تاکید بر جایگاه خاص خزندگان و دوزیستان در مطالعات زیست محیطی مطالب خود را در زمینه حفاظت از مارها و سوسمارها ارائه کرد. 
«باربد صفایی مهرو» نیز در بخش اول سخنرانی خود، به گونه های حساس استان خوزستان از جمله «خاردم» و «سمندر امپراطور» (سمندر کوهستانی لرستان) و لزوم برخورد با متخلفان و صیادان این گونه ها پرداخت. 
صفایی در بخش دوم در مورد روش های جدید حفظ ذخایر ژنتیکی، زیست سنجی و ثبت اطلاعات به ارائه مطلب پرداخت.

نظرات (1 نظر نوشته شده است):

پيام احتسابيان
avatar
بسيار عالي / اجراي اين گونه كارگاه هاي تخصصي آشنايي با حيات وحش براي محيط بانان و حتي مردم، كمك شاياني به حفاظت از گونه هاي زيستي خواهد كرد.

نظر خود را بنويسيد comment

تبلیغات
ارزيابي اين خبر
5.00
Copyright 2008 Isdle.ir by ROYALMAX